Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy pl. az...

Miért van az, hogy pl. az AltGr+3 megnyomása után nem jön elő azonnal egy ^ karakter?

Figyelt kérdés
Ha be akarok írni egy ^ (vagy pl. ˘°`˙´) karaktert, akkor az AltGr+szám megnyomása után nem történik semmi, hanem meg kell nyomnom még valamit, hogy előjöjjön. Aztán ezt a valamit ki kell törölnöm, mert csak egy karaktert akartam írni. Ez szerintem rettenetesen idegesítő, nem tudom ki volt az az elborult agyú aki kitalálta. Van valami megoldás erre?
2017. dec. 13. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ezek ékezet karakterek, amik bizonyos karakterekre ráilleszthetők. pl ô,î,ů,ź,ę, stb. De egyébként ha csak egy szóközt nyomsz, akkor nem ír ki semmit utána.
2017. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert a ^ (cirkumflex), és a többi hasonló ún. halott billentyű. Ezekkel a billentyűkkel lehet leírni pl. a "âîô ÂÎÔ", vagy a "ňčďšěřťž ŇČĎŠĚŘŤŽ" karaktereket.

Lenyomod az AltGr + 3-at, felengeded, majd lenyomod az a-t, így lesz â. Szóval ez alapvetően ilyen karakter módosító billentyű, nem arra való, hogy önmagában leírd a ^ karaktert.

2017. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan írsz szöveget akkor mindenképpen meg kell nyomnod még egy betűt, mert azzal folytatódik a szöveg. Nem? Ha nem, akkor nyomsz egy szóközt, az is bevitel de nem fog karaktert írni.
2017. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha például a szöveg belsejébe akarok beírni/átírni egy karaktert akkor utána nem kéne írni semmit, tehát ez nekem idő veszteség. Matekos dolgokat is írok tehát elég gyakran kell a ^ karakter. Az idióta ňčďšěřťž ŇČĎŠĚŘŤŽ karakterekre meg nem értem miért van szükség a magyarban.

De jobban utánanéztem a dolognak, és sikerült megoldanom az MSKLC (Microsoft Keyboard Layout Creator) programmal. Mostmár normálisan működik minden.

2017. dec. 13. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
"Miért van szükség a magyarban", talán mert aki kitalálta azt, hogy minél több karaktert lehessen karaktertáblákban molyolás, meg alt code használata nélkül bepötyörészni, nem gondolt bele abba, hogy néhány emberkének pont az az egy teliberakott szóköz fog fájni, amit utána kell nyomnia. Talán.
2017. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!