Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Néhány magyar emberek miért...

Néhány magyar emberek miért használ angol billentyűzetet?

Figyelt kérdés
Programozáshoz valahol megértem, bár a magyar billentyűzeten is lehet használni angol kiosztást. Van, aki erre hivatkozva nem ír ékezeteket sem, pedig azon is lehet, max. a ";" lesz az "é", a "\" pedig az "ű". Ezeket tényleg olyan nehéz megjegyezni?

2017. dec. 15. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Hat lenne egy par ora, mire megjegyeznem az osszes betukombinaciot, addig meg 20-szor vegig kellene probalni minden egyes betut. Es nem irok olyan sokat magyarul, hogy megerje a raforditott idot. Igy is megerted amit irok, nem? :)
2017. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, megértem. És még kérdés: miért használsz angol billentyűzetet?
2017. dec. 15. 22:32
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Én azért használok amerikai billentyűzetet, mert a legjobb minőségűek csak ilyen kiosztással érhetőek el. És mégis tudok ékezeteket használni, mert már gyerekkoromban megtanultam a vakon gépelést, úgyhogy nekem tökmindegy, mi van a gombra írva. Most is Angliából írok.

Az én szememben szimplán igénytelenség, ha valaki nem használ ékezeteket. Én a legutolsó internetes trollt is megtisztelem azzal, hogy érthetően, magyar helyesírással írom le a mondandómat.

2017. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ISO szabványú, (EU) angol matricázású billentyűzetem van, hasonló okokból, mint az előző válaszolónak. A jobb minőségű, mechanikus billentyűzetek egyszerűen nem elérhetőek magyar kiosztással. (Jelenleg is egy Corsair mechanikus billentyűzetről írok.)


Az op.rendszerem angol, a beviteli nyelveket pedig folyton váltogatom 3 nyelv között (magyar, angol, francia) attól függően, melyiket kell épp használnom. Törekszem a magyar helyesírásra, és nem írok ékezet nélkül, mert a billentyűzet kiosztása/matricázása abszolút nem zavar abban, hogy magyar beviteli nyelvet használjak (vakon gépelek).


De nem elképzelhetetlen, hogy van, aki külföldön él, vagy egyszerűen angol beviteli nyelvet használ alapból, és fogalma sincs, hogyan kell átállítani magyarra (vagy az akarat hiányzik), ezért inkább ékezetek nélkül ír.

2017. dec. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azért használok angol (amerikai) billentyűt, mert előzőm bedeglett, és Logitech ilyet tudott küldeni :)


De mikor 1 évig éltem kint Észak-Amerikában, akkor ez jól jött, s ugye akkor nem éltem magyar ékezetekkel sem.


Szóval annak nagyon handy, aki leginkább angolul gépel, ír, dolgozik, mert ugye az a billentyűzet kiosztás is ahhoz optimalizált (és magyar bill-ről visszafejteni, hol melyik jel van, nehezebb, mint angol bill-ről magyarra, mert mint más is írta, sok év után már vakon is lehet)

2017. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is AZERTY-s gépet használok, de át lehet állítani a magyar betűkre, csak meg kell tanulni, hogy melyik hol van.

Eleinte nehezen ment, de gyorsan beletanultam.

Aztán már csak egy kattintás kell ahhoz, hogy visszaállítsam az eredetire.

Viszont a gép az esetleges magyar helyesírási hibákat nem húzza alá pirossal, de majdnem minden magyar szót igen.

Ez azonban csak azokat zavarhatja, akik nem tudnek helyesen írni az anyanyelvükön.

2017. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Milyen az az "AZERTY"-s billentyűzet, és miért jó?
2017. dec. 19. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az AZERTY a francia kiosztás, a QWERTY az angol, és a QWERTZ a német. Az írógépkorszak hajnalán minden nép arra törekedett, hogy olyan billentyű-elrendezést találjon ki, amiben az adott nyelv leggyakrabban használt betűi a lehető legközelebb vannak egymáshoz. Aztán hiába jöttek sokkal logikusabb, jobban rendezett layout-ok (pl. DVORAK, COLEMAK), a meghonosodott rendszereket már nem válthatták le.
2017. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!