Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történt a gépemmel (problém...

Mi történt a gépemmel (probléma leírása alant)?

Figyelt kérdés

1,

videónézés portable KMplayer-el, közben utorrent dolgozik le és fel

2,

beletekerek a videóba, majd

3,

BUMM a kép elmegy, a hangszóróból csak zúgás jön

4,

Észreveszem, hogy a (CRT) monitor zöld visszajelző lámpája sárgán világít (nem kap jelet), persze Ctrl-Alt-Del sem műkszik így

5,

Házon restart gomb, de semmi. mMivel kikapcsolni így nem lehet, ezért áramtalanítok.

6,

Bekapcsolás: monitor semmi, az egér nem világít, a billentyűzet sem villan fel

7,

???


Öreg gép. WinXP Sp2-vel.

Nem vagyok teljesen analfabéta, de nem értek hozzá túlzottan, de ha van valami, amit laikusként tehetek, akkor mondjátok.

Fontos lenne a segítség, nagyon!


(A kukába vele kommentekre nem vagyok kíváncsi.)



2017. dec. 19. 04:50
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ez megint csak több minden lehet. Az utorrent kellőképpen terheli a procit, ha mellette egy öreg gépen még filmezel, akár lehet elégtelen hűtés és "önvédelmi" mechanizmus is.

A W XP is alapértelmezésben kékhalálkor restartol, tehát a kékhalál-jelenség lehet, hogy a szemed elé sem kerül, bár utólag szoftverrel meg lehet nézni a tartalmát.

Mivel öreg gépről beszélünk, lehet sérült VGA driver is, valószínű nem ártana frissíteni, ha lenne hozzá támogatás (kétlem).

Ha öreg az XP is, akkor lehet, hogy segítene egy újratelepítés, de ha már itt tartunk, át kellene gondolni egy praktikusabb rendszert, pl Linux Mint, amivel talán gördülékenyebbül tudnál netezni - filmezni - torrentezni.

2017. dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ha áramtalanítás és visszakapcsolás után sem reagál, akkor bizony valószínű, hogy kilehelte valamelyik alkatrész a lelkét. Ha nem értesz hozzá, akkor ennek megfejtését inkább bízd hozzáértőbbre. Használtan hardveraprón még lehet talán kapni ilyen régi alkatrészeket is.
2017. dec. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rengetegszer volt, hogy ennél sokkal több minden futott egyszerre, és nem volt gond.

Nem is indította magát újra, az már én voltam.


Semmi különös nem történt csak BUMM.

Mi adhatta meg magát?


USB Portok is máshol vannak van elöl, meg hátul is) meg a monitor bemenet is.

2017. dec. 19. 13:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy x ideig működik, lényegtelen. :D

De mi ez a rétinigró kmplayer? VLC vagy WMP oszt kész.

2017. dec. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Mi adhatta meg magát?"


Két dolog(ból az egyik): Táp, alaplap.

2017. dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gábor69 ***** válasza:
Írták feljebb a szerintem is jó tippet . Ne használj KM Playert . Én is töröltem a gépről , túlterheli a videokártyát . Sok erőforrást von el . Használj Media Player Classic-ot vagy VLC-t .
2017. dec. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A videó kártya szállt el.

Most jött el az ideje.


A KMPlayer-ről meg csak annyit, hogy ezer+1 éve azt használom (előtte VLC-t) és, továbbra is azt fogom. Szerintem sokkal felhasználóbarátabb mint a VLC.

2017. dec. 21. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!