Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Véleményeket szeretnék kérni...

Véleményeket szeretnék kérni a Millenium MN9605-ös 1080p-re jelfelonvertálós dvd lejátszóról. Megéri-e megvenni?

Figyelt kérdés
Az usb-s , kártyaolvasós része nem érdekel, csak az, hogy a dvd és a divixes lemezeim jobb minőségben tudjam nézni LCD tévén.köszi
2010. jún. 5. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a lejátszó "konvertálja" 1080p-be az amúgy messze szarabb minőségű videót vagy a TV, nem lesz jobb kép. A TV amúgy fullHD vagy HDready?
2010. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
HDready.Samsung LE 26b450. Amúgy a divixes filmjeim mind 1,36GB felettiek, A leggyengébb az dvdrip, de van egy csomó dvd-m is. Amúgy sokan azt mondták, hogy élvezhető lesz a kép. Tudom, nem lesz olyan mint egy fullHD. Különben miért találták volna ki ezt a felskálázást? Elsődlegesen egy jobb, nevesebb, megbízhatobb márkában gondolkodom, itt csak megkérdeztem erről a portékárol nem tud-e valami érdembelit mondani.
2010. jún. 5. 15:41
 3/6 anonim ***** válasza:
A "felskálázás" azért kell, hogy a 720x576-os DVD ne egy kicsi 720x576-os téglalapban menyjen az 1366x768 felbontású tv-n. Minőséget nem tud javítani, legfeljebb a lejátszó és a tv "felskálázási" eljárásai között lehet különbség, és ettől jobb/rosszabb lesz a végleges kép minősége. De biztosan nem lesz jobb, mint az eredeti. Az tipikusan a kakiból várépítés esete lenne.
2010. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát úgy néz ki, hogy rosszúl magyaráztam el a problémám. A TV csak hétfőn vagy kedden jön meg,most még csak a régi 55-ös CRT- m van, de én kipróbáltam az öcsémnél (neki is HDready tv van) a mostani lejátszóm, és baromi pixelesek voltak a filmek.Ő mondta,hogy neki is ez volt a baja régen a régi lejátszójával, de amióta a PS3-ról játsza le a filmeket megszünt ez a pixel baj. Nem úgyértettem, hogy jobb lesz kép,mint az eredeti, hanem a mostani sima(nem felskálázós) lejátszóménál biztos,hogy szebb. Na ezért kéne egy ilyen lejátszó, nem feltétlen ez a Millenium, én drágábbakat néztem, csak megláttam ez milyen olcsó, és arra voltam kiváncsi,ennyi pénzért szart kapok-e?
2010. jún. 5. 18:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Nade mivel a tv-n nem 720x576-os kockában megy a film, vagy a tv vagy a lejátszó megnagyobbítja. Nem csodálom ha egy PS3, ami tulajdonképpen egy számítógép, jobban állítja elő (jobb, de számításigényesebb eljárással) a képet, mint egy tv.
2010. jún. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem ilyen lejátszóm van, és nagyon szép a képe LCD TV-n. Sony olvasófej van benne, a mechanika csendes és mindent lejátszik amit eddig beraktam. A menüje magyarított, bár nem teljesen :)

Fontos dolog, hogy a felkonvertálás csak akkor működik, ha HDMI csatlakozón keresztül kötöd a TV-re. Mivel a TV-d nem Full-HD, hanem HD-ready (az enyém is) így a 720p beállítást ajánlom. Gyönyörű a DVD-k képe, a DivX is szép, ha jól van kódolva. Szerintem megéri az árát a cucc, én nem bántam meg a vételt.

2010. jún. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!