Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a baj ezzel a fejhallgató/l...

Mi a baj ezzel a fejhallgató/laptop kombóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bizarr problémával fordulok hozzátok.


Az új laptopomon (Lenovo Legion Y520) működik tökéletesen a mikrofon, a fejhallgatóm, DE amikor valamilyen hívást kezdeményezek pl. Steamen, vagy Facebookon, megszűnik a mikrofon, és a fejhallgató is csak úgy szól, mintha valami "meghalt" volna benne. Például ha rockzenét hallgatok, nem hallatszódik az ének, csak a gitár, meg a dob is úgy szól mintha víz alatt vernék. Ez azért furcsa, mert más fejhallgatók működnek a laptoppal, és ez az ominózus (Zalman Z Mhps-200) fejhallgató működött eleinte, aztán egyszer csak elkezdte ezt. Ami még ennél is furcsább, hogy más számítógépeken működik ez a Zalman fejes, még akkor is ha hívást kezdeményezek. Mi lehet ez? Tudom én hogy noname vacak, de akkor is működnie kellene.


2018. jan. 18. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:

"Például ha rockzenét hallgatok, nem hallatszódik az ének, csak a gitár, meg a dob is úgy szól mintha víz alatt vernék."

Ez olyan, mintha a jack-dugó nem lenne teljesen bedugva, így a két csatorna jele egymásból kivonódik (egyfajta "surround-csatornát" generálva), eliminálva az énekes hangját és a lábdobot, amit a sztereó hangtérben középre szoktak pozicionálni. Laptopoknál eléggé elképzelhető, hogy a jack-aljzat nem valami masszív, így kimozdulhat.

2018. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kommentet, de nem erről van sajnos szó. Hallgatom fülessel a zenét, tökéletes. Elindítok egy hívást, és meghal a hang. De elég csak a Rögzítőeszközök/Felvétel és Hangok között kattintgatni, ha a felvételnél van a fül, ugyanúgy meghal a hang. Ötletem nincs mi lehet ez, életemben nem tapasztaltam ilyet.
2018. jan. 18. 23:20
 3/6 anonim ***** válasza:

"Köszi a kommentet, de nem erről van sajnos szó."

Pedig az általad leírt hanghatás erre utal. Ha kivonod egymásból a sztereó csatornákat, akkor eltűnik az énekes és a lábdob hangja.


Ráadásul ezt írod:

"Ami még ennél is furcsább, hogy más számítógépeken működik ez a Zalman fejes, még akkor is ha hívást kezdeményezek."

Tehát a füles jó.


Sőt:

"Elindítok egy hívást, és meghal a hang. De elég csak a Rögzítőeszközök/Felvétel és Hangok között kattintgatni, ha a felvételnél van a fül, ugyanúgy meghal a hang."

ez megint csak nagyon a laptopra utal.

2018. jan. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm. Azt hozzá kell tennem, hogy nem a fejhallgató mikrofonját használom, hanem a laptop beépített eszközét. Hogy őszinte legyek /mivel annyira nem értek hozzá/ nem értem miért vágja félbe a hangot, ha a mikrofon használatba kerül, csak ezen a fülesen. Nem akarom elvetni az elméleted, miszerint a laptop beépített jack aljzata gyenge, de akkor miért jó a többi fülessel, illetve miért tökéletes a hang, ha nincs mikrofon használatban?

Próbálom megérteni a problémát, nem érzem azt, hogy egy másik füles használata megoldás lenne.

2018. jan. 19. 07:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj és van még egy nyom! Ha azonos szobában vagyok az asztali számítógépemmel és mikrofonon beszélgetek egy illetővel aki a laptopot használja a "rossz" fejhallgatóval, és ő ZENÉT HALLGAT, az asztali PC-n lévő hangszórón/fejhallgatón lehet hallani a zenéjét amit ő lejátszik, de ugyanolyan gagyi felesben mint ahogy nála szól, csak a hangzás olyan mintha épp mikrofonnal venné fel. Érdekes módon amit beszél, nem hallani.
2018. jan. 19. 07:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Újabb dologra jöttem rá: Amikor a mikrofon aktív (tehát rossz a hang) ha a realtek menüjében jobbra vagy balra állítom a hangot, működik... viszont azon nyomban ahogy lekapcsolom a mikrofont, nyilvánvalóan már csak az egyik oldala szól a fülesnek. Olyan mintha átváltana valami fura nem működő üzemmódba a hangm, amikor a mikrofont használom.
2018. jan. 19. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!