Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lassú a félmilliós gépem?

Miért lassú a félmilliós gépem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy elég komoly problémám. Vettem egy gépet 500.000ft-ért de sajnos sokszor belassul. Sokszor 1-2 perc alatt sem nyit meg weboldalakat, crashel a Photoshop és a Vegas Pro, de főleg a nettel van a gond. Nem tölt be a facebook, többször is le kell frissíteni az oldalt hogy betöltsön, sokáig tart neki megnyitni 1-2 programot. Ami a nevetséges benne, hogy tök random az egész. Sokszor hasít, semmi baja, véletlenszerűen, neki tetsző időpontokban produkálja ezt. Ez lehet délelőtt 10 óra, délután 2, éjjel 3, össze-vissza. Csináltam rajta átfogó víruskeresést, cryptopénz bányász vírusprogramok ellenit is futtattam rajta, nem talált semmit, csak a Steam-es, hivatalosan megvett és letöltött játék mappáját írta "veszélyforrásnak", de ennyi. Tudomásom szerint minden driver naprakész, a legfrissebb Win10 van rajta és egy 250gb SSD-ről fut a rendszer, a PS, a Vegas és a net is. Bekapcsolni rohadt gyorsan bekapcsol amúgy. Ezek vannak benne: I7 7700k, GTX 1080 OC 8gb, 16gb 3000mhz RAM, Samsung 850 EVO 250gb SSD.


Néha mikor kikapcsolom a gépet, futó programnak ír egy "G" nevű programot amitől nem tud leállni, aztán pár mp után be is zár és kikapcsol a gép gond nélkül. A feladatkezelőt mikor megnyitom, a proci teljesítménye 50% körül jár, de 1mp-ig mutatja csak, utána egyből lecsökken 2-3%-ra. A Win10 kb 1 hónapos lehet, az SSD-n szinte semmi nincs.


Avast AntiVirus-t és REIMAGE-t futtattam rajta, de nem találtak bányászprogramot, pedig arra gyanakodtam..


Valakinek van valami ötlete miért lehet ez?



2018. jan. 20. 17:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, a net 120 megás és UTP kábelről jön, az nem lehet gond.
2018. jan. 20. 17:52
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát így elég nehéz lesz, de próbálj meg egy processzortesztet Prime95-tel és egy memóriatesztet Memtest86-tal, hátha találnak valamit.
2018. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha vírusra gyanakszik, akkor a G Data próbaverziójával csinálj egy víruskeresést. Sokkal megbízhatóbb, mint az ingyenes vackok. Https://virusirto.hu/letoltes
2018. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hőmérsékleteket is nézz. Lehet az a gond. Ha esetleg tuningoltál, állítsd vissza. Milyen tápegységed van? Ugye ezt a csodát nem a Skynet-computernél vetted?
2018. jan. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy Corsair CX600 tápom van, a gépet én magam válogattam és raktam össze. A por lehet gond, bár a hőmérséklete így is 30 fok alatt van ha netezek. Játék közben a mért max proci hőfok 80 fok volt, nem vészes egyik sem. 4.2ghz-n megy most a proci, de szerintem lassan megint OC-zem feljebb. Eddig 4.5-ön volt, csak Windows cserénél visszaállt és azóta nem foglalkoztam vele.
2018. jan. 22. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sokszor hasít, semmi baja, véletlenszerűen, neki tetsző időpontokban produkálja ezt."


Ezt a W10-nek köszönheted, sokan panaszkodnak mostanában, és a CPU-ban található biztonsági rés frissítése se javított a teljesítményen.

Nem sokkal jobb összeállítás az enyém de a PS, CAD nagyon hasít, a firefox-l sincs semmi gondom, de, én win7-t használok, -szerintem még vagy 20 évig ha így folytatja az M$ :).

2018. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Michael Leroi válasza:
Gépház,frissítések keresése. Frissítés ha van.Ha megvan akkor hasít a gép.
2018. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!