Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Torrent link megosztása egy...

Torrent link megosztása egy ismerősömmel (privát módon) von következményt maga után az ncore-on?

Figyelt kérdés

Olvastam a dupla accountra vonatkozó szabályokat, amiben szerepel egy olyan pont hogy:


"Több helyről (munkahely, iskola, telefon, táblagép, stb.) illetve másokkal együtt (barát/barátnő, stb.) is szeretném használni a felhasználó fiókom, ilyenkor mi a teendő?


Egy felhasználói fiók prémium előfizetés nélkül maximum 10 helyről / eszközről használható (olyan eszközökön, ahol más felhasználó nem lép be és nem is tölt). Ennek túllépése esetén először figyelmeztetésben, míg második alkalommal kitiltásban részesül az illető.

Ilyen esetben mindössze annyi a feladatod, hogy a Profil menü > Beállítások > Extra résznél az Üzenet a Staffnak boxba beírod azt, hogy több helyről / többen is használod a felhasználói fiókod."


Ez szerint tíz ember tíz különböző IP címről beléphet a felhasználómba és tölthet le. Ami ugye ugyanannak számít mintha én a "letöltés" fülnél adott filmnél kimásolnám a linket, amiben szerepel a passkey-em.


Azonban a wikin van egy ilyen szövegrész is:


"• Ne ossz meg torrent fájlokat DC-n, illetve más fájlcserélő hálózaton és ne add ki a passkeyed senkinek! ("seedelésre" sem, ellenkező esetben vállald a következményeket!)"


"• A felhasználói fiók kizárólag olyan személlyel osztható meg, aki nem tagja az oldalnak. Kérdés nélkül törlünk minden olyan accountot, amelyek sértik bármilyen, törlésre vonatkozó szabálypontunkat. Nem vizsgáljuk, hogy ki követte el a szabálytalanságot. Továbbra is tilos közzétenni passkeyt nyilvános fórumokon, megosztani torrent fájlokat fájlcserélő szolgáltatásokon."


A letöltő linkben pedig ugyebár szerepel a passkey.


Az illetőnek akinek elküldeném a linket (privát formában, nem publikusan) nincs ncore felhasználója. Gyakorlatilag viszont így ha elküldöm a linket olyan, mintha bejelentkezne a felhasználómba és úgy töltene le, ami elvileg szabályos.


Ebben az esetben ez az oldalnak megfelelő szabályos eljárásnak minősül, ugye?



2018. jan. 20. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

A torent fájl tartalmazza a te egyedi biztonsági kulcsod, ami az összes torrentfájlban megvan, amit az ncore-ról töltesz le. A tracker ez alapján azonosítja a felhasználókat. Ha ezt megadod bárkinek, az onnantól bármit letölthet, a te adatlapodon fog megjelenni a letöltés, téged fognak a haverod miatt büntetni, ha nem seedel, esetleg téged fognak kirúgni miatta.

Nem egyedi eset, minden trackeren naponta legalább 2 ilyen eset van, hogy "de nem én töltöttem le, csak a barátom nem seedelte vissza, kérlek adjátok vissza a letöltési jogom".

2018. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Viszont ha jól értem akkor ha szabályosan tölt le a passkeyemmel és szabályosan visszaseedeli a 48 órát, tehát felelősséggel kezeli akkor az ncore felől szabályosnak minősül?
2018. jan. 20. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:
az sem szabályos
2018. jan. 21. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De elvileg szabályos tíz személlyel megosztani egy felhasználót, amennyiben azoknak nincs ncore felhasználója és az eszközről nem jelentkezik be senki más. Akkor a link az nem ugyanaz mintha bejelentkezne onnan az én felhasználómba és letöltené?
2018. jan. 21. 12:15
 5/6 anonim ***** válasza:
ne aggódj én is tettem velem is tették és nem történt semmi. Ugyanaz mintha belépett volna a fiókodba és úgy töltötte le. És mivel több gépröl is beléphetsz egy fiókba így nem történik semmi :)
2018. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jozsef19921 válasza:

Ja en is igy jartam, es 2 eve nem jutok vissza :( :( :(

nincs aki meghivjon

2018. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!