Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell laptopban HDD-ről...

Hogyan kell laptopban HDD-ről SSD-re váltani klónozással?

Figyelt kérdés

van a laptopban hdd, van az új ssd SATA,


Van usb 2.0 külső HDD rack.


win 10 van a laptopban a hdd-n.


Clean install helyett kellene klónozni.



2018. jan. 25. 12:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Tetszőleges partíciókezelő programmal. Ingyé van pl. a GParted. [link]
2018. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

GPARTED mióta klónozza a Windows 10-es HDD-t bitről bitre az SSD-re?


Ez egy partíciónáló program.

2018. jan. 25. 12:42
 3/21 anonim ***** válasza:
Én a Norton Ghostot használtam erre.
2018. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

samsung ssd-hez adott szoftver használható nem samsung SSD-vel?


Nem tudom most kipróbálni.

2018. jan. 25. 12:51
 5/21 P.O.C. ***** válasza:
100%

A Norton Ghost -t ezer éve nem fejlesztik, nem hiszem hogy alkalmas lenne SSD -re. Ott ilyen apróságokra is figyelni kell, ami a mai klónozó szoftvereknek természetes, mint pl a partíció eltolás.


A Samsung által adott szoftver is jó, de ott van még az Acronis True Image, EaseUS Todo Backup, CloneZilla, stb..

2018. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 25. 13:02
 7/21 anonim ***** válasza:

Benne van a Windowsban már egy jóideje.

Belemész a vezérlőpultba és ott lesz egy olyan, hogy Mentés és visszaállítás. Klikk rá, aztán a kövi ablakban lesz egy olyan a bal oldali oszlopban, hogy Rendszerkép létrehozása. Fontos, hogy akkor a külső HDD-re (vagy a laptopban lévő HDD-re, amit aztán később beraksz a külső HDD rack-be).

Visszaállításhoz el kell indítani a Windows telepítő DVD-t és ott a speciális beállításokban lesz valahol, hogy visszaállítás rendszerképből.

Ha minden megvan és az SSD-n van a Windows, akkor még nemárt belemenni a Lemezkezelőbe (jobb klikk a Start gombon) és megnézni, hogy akkora-e a partíció, mint a fizikai lemez mérete. Ha kissebb, akkor jobb klikk, aztán Kötet kiterjesztése (vagy valami ilyesmi).

Azzal azért számolj, hogy ha kissebb az SSD, mint a HDD volt, akkor nem biztos, hogy rá tudod paszírozni a lementett rendszerképet.

2018. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
...akartam mondani a laptopon lévő HDD egy másik partíciójára csináld a mentést, amit aztán belerakhatsz a külső HDD rack-be.
2018. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 AntZ ***** válasza:
2018. jan. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A Samsung Data Migration tool sajnos nem hajlandó más gyártó lemezét felismerni.


Easus vagy melyiket használtam, de a 240GB-os lemezt sajnos fogta és szétpartícionálta úgy, hogy kettéosztotta 122GB-ra és a többit felosztotta kb. 50GB HDD recovery partícióra, amit én nem akartam.


Újra kell csinálnom mert valami nem lett jó amúgy sem.


Hogyan csináljam, hogy NE LEGYEN | HDD RECOVERY partíció, hanem csak a boot partíció, meg még egy, és a fő partíció legyen?


Hol tudom azt beállítani, hogy ne bontsa szét és felezze meg a teljes lemezt, csak azokat vegye le ami fontos, 800MB boot stb.



Le fogom formázni a egészet és próbálom előről kezdeni.


Még nem olvastam el a windows-os hsz-t, meg a YT-ost.

2018. jan. 26. 12:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!