Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egy előre telepített...

Ha egy előre telepített Linuxos laptopot veszek, de én újratelepítem Windows-al, akkor az befolyásolja a garanciát?

Figyelt kérdés

2018. febr. 1. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Olyan szoftvert telepítesz rá, amilyet akarsz.
2018. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pipas Pisti ***** válasza:

Elvileg nem, mert a készülékre van garanciád és nem a szoftverre. Ennek ellenére érdemes a garanciát adó céget is megkérdezni, hogy mi a véleménye erről.


Bár nem biztos, hogy jogilag tartható, de ha probléma lesz és garanciához kell folyamodnod, akkor a cég bevetheti azt a hárítást, hogy bizony amiatt van, mert... Bár kicsi az esélye, hogy ezt lépi meg a garanciát adó cég, de én belefutottam, hogy egy termelő gép (nem számítógép) programját lecseréltem (a hivatalos frissítésre!) és egy anyagfáradásos garanciális gondnál a magyar képviselet arra fogta, hogy a szoftver miatt. Egy év alatt sikerült átverekednem, hogy bizony ez garanciális.

2018. febr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
Elvileg nem, de sokmindenbe beleköthetnek. Ha cseréled, legjobb, ha jogtiszta winre, bár nem tudom, mennyire muszáj egyáltalán váltani. (Mondjuk Linpus esetén érthető...)
2018. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom a valaszokat!
2018. febr. 3. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!