Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megbízható seed/feltöltő szerver?

Megbízható seed/feltöltő szerver?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy olyan bérelhető szerverre, ahol torrent klienst lehet futtatni, viszont van olyan lehetőség is, hogy onnan egyből fel lehessen tölteni a kész fájlokat egy fájlmegosztó portálra. (webes felületen lehet feltölteni oda a fájlokat, ezért gondolom windows rendszer kellene a szerverre).


Valaki tud egy megbízható hostingot erre a célra?



2018. febr. 6. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Írd be gugliba, hogy seed szerver és kapni fogsz egy halom találatot rá:

Ez elég olcsónak tűnik: [link]

Megjegyzés: Miért nem veszel egy NAS-t? Hosszú távon olcsóbban jönnél ki vele szvsz.

2018. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
feralhosting
2018. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 tudom, hogy kiad egy csomót, kerestem is, levelezek is több céggel, főként azért tettem fel a kérdést hátha van valakinek személyes tapasztalata. Köszönöm a tippet velük már egyeztetek.


#2 köszönöm neked is a tippet, megnézem ezt is!

2018. febr. 6. 14:10
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 kieg.: azért nem veszek NAS-t mert a feltöltésem nagyon gyenge (50Mbit/s)
2018. febr. 6. 14:11
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Használj Hit'n'Run rendszerű torrent oldalakat (pl. nCore), ott nem számít mennyit töltesz fel, ha kellő ideig seed -ben maradsz.


Egyetértek a #2 -esel. Elég gazdaságtalan ma már seed szervert tartani. Ha az a célod hogy vissza seed -elj mindent, az adott oldal szabályainak megfelelően. Elég egy ház seed szerver, aminél már nem kell nagy fogyasztású eszközökre gondolni. NAS, Raspberry Pi. Sőt én a routerre kötött külső vinyóra seed -elek, ugyanis már a legtöbb routeren tudsz futtatni klienst. A szolgáltatók is egyre nagyobb feltöltési sebességeket biztosítanak.

Seed szerver kimondottan feltöltőknek kell, meg akik e-pénisz növelési célból villogni akarnak a közösségnek mennyit töltöttek fel. Egyéb esetben a házi seed szerverek pár hónap alatt behozhatják az árukat a bérelt seed szerverekhez képest.

2018. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm a választ. Igen nCore-t használok jelenleg is, csak kicsit pofátlanságnak tartom, hogy 0.1-0.5-ös arányokat osztok vissza a lassúság miatt, persze a 48 óra megvan (bőven..), de akkor is.


Külföldi szerverek egyébként nem vészes árúak, 4-5 ezer / hó szerintem nem horribilis, csak kérdés hogy egy külföldi host mennyire stabil magyarok felé.

2018. febr. 6. 14:35
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Miért lenne pofátlanság? Teljesítetted a seed kötelezettségedet? Igen. Akkor mi a problem?

A nCore -on amúgy is over seed van. Túl sok a seed -elő. Nehéz labdába rúgni. Szinte csak totál döglött torrenteknél amit már fél tucatnyian sem seed -elnek annál lehet arányt tartani. Népszerű torrenteknél esélytelen. Szerintem pont ezért vezették be hit'n'run szabályt, mert más sem tudott arányt tartani az over seed miatt.

Egyébként 50 Megbites feltöltést nem neveznék kevésnek, semmivel nem lennél előrébb szerver bérléssel.

2018. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, akkor lehet hogy mégiscsak elállok ettől a dologtól, csak úgy éreztem hogy elég kevés amit visszatöltök, de ha emiatt nem számíthatok semmilyen szankcióra az nCore-tól akkor marad az seedidő betartása, nem pedig a feltöltésre való koncentrálás. :)
2018. febr. 6. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!