Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet a C meghajtón...

Hogy lehet a C meghajtón helyet felszabadítani, újratelepítés nélkül?

Figyelt kérdés

összesen: 120 gb

szabad: 14,6 gb


képek, videók soha nem is voltak rajta

programokat is másik meghajtóra telepítettem mindig

de akkor mégis mivel van tele??


windows saját lemezkarbantartójával letöröltem mindent, amit mutatott


válaszokat előre is köszönöm


(ccleanert most szedem le)


2018. febr. 6. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Dokumentumok mappa és az Asztal tartalma is a C-be számolódik el. Ha bármit ezekbe mentesz akkor szintén foglalni fogja a helyet.

Bár a programok telepítési mappája máshol van, ugyanúgy tárolhatnak további fájlokat a rendszerlemezen.

Szóba jöhet még frissítési előzmény, régi windows verzió a frissítés után (win 10 frissítési eljárása), korlátlan lapozófájl, és egyéb rendszerfájlok.


CCleaner bőven találhat törölni valót ha hónapok óta nem volt rendszertisztítás.

2018. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

vírusirtó tisztít valamennyit, bár elenyésző


ccleaner ~2GB szemetet szedett le


Dokumentumokban csak az van, amit a máshova telepített programok tettek oda... ezeket át lehet pakolni a saját meghajtójukra?

asztalon főként parancsikonok vannak...


illetve:

van 2db olyan program, amit uninstall.exe hiányában nem tudok törölni - még ccleanerrel sem... (programok és szolgáltatásoknál nem is mutatja)

ezeket hogy lehet eltávolítani?

2018. febr. 6. 18:07
 3/9 anonim ***** válasza:
allitsd be a windows fajlkezeloben, hogy mutassa a rejtett fajlokat, s egyenket nezz vegig minden konyvtarat, melyik mennyi helyet foglal. Igy azonositani tudod, hol van joval tobb hely lefoglalva a megengedettnel.
2018. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
winDirStat ot engedd rá, az majd megmutatja hogy mi foglal mennyit.
2018. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
temp mappában levő dolgokat töröld. Sok helyet tudnak foglalni, és nem kellenek.
2018. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Van a C -n olyan mappád, hogy Windows.old?

Másik kérdésem: A lemezkarbantartót futtattad rendszergazdaként is? Mert akkor a frissítési előzményeket és az utolsón kívül az összes többi mentett visszaállítási pontot is törölni tudod.

2018. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Este megneztem a rejtett mappakat

Azt mondta egy baratom, hogy a windows mappa olyan 20giga korul normalis

Nalam 62,5gigat foglal xD ...

Ahogy beleneztem, tele van maradvany mappakkal es fajlokkal... Pl yahoo! Mar vagy 5 eve nincs font a gepemen, megis van mappaja es nehany fajl maradek is

2018. febr. 7. 11:31
 8/9 CspCsj ***** válasza:

Lemezkarbantartó > C: > várd meg amíg keresgél > Rendszerfájlok törlése > várd meg amíg keresgél > Ami a listában GBájtos méretű azt pipáld ki > OK

[link]

2018. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mar megcsinaltam..(kerdes alatt irtam)

De koszonom azert :)

Ment mindenkinej a zold!

2018. febr. 11. 04:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!