Ez jó lesz így?

Figyelt kérdés

Szóbelire készülök és tökéletesnek kell lennie.

(Matekot eléggé elrontottam).

Ezeket kérik:

Neumann elvek(ez tuti jó lesz.)

Vírusok, vírusirtó program használata: Nem teszek be idegen lemezt a meghajtóba még meg nem győződtem annak tisztaságáról, ugyan vonatkozik a fájlokra, nem töltök le idegen fájlokat csak ha biztonságosak, vírusirtó programok: AVG,Avast, Panda,Nod


Fájlok kéresése a számítógépen, lomtár elemeinek visszaállítása: A start menüben tudunk fájlokat keresni az interneten, a lomtár elemeit akkor tudjuk visszaállítani ha nem töröltük ki őket a lomtárból, ha kitöröltük onnan is akkor csak programmal lehet őket visszahozni, pl GetDataBack.



Fájlkezelés, mappakezelés: mappa létrehozása: Lépjünk oda ahova szeretnénk hogy legyen a mappa, ezután jobb kattintással az új fülre kattintva lehet létrehozni a mappát, ezután adjuk meg a mappa nevét.

Mappa átnevezés: Válasszuk ki a mappát amit átakarunk nevezni, jobb kattintás a mappát, onnan pedig az átnevezés lehetőség.

Mappa törlése: válasszuk ki a mappát amit törölni szeretnénk, jobb kattintás a mappára onnan pedig a törlés (vagy del gomb)

Mappa áthelyezés: Válasszuk ki a mappát amit áthelyezni szeretnénk, onnan pedig a másolás lehetőség, ezután lépjünk oda ahova a mappát szeretnénk tenni, jobb kattintás és a beillesztés lehetőség.



Tömörítés, tömörítőprogram használata: tömörítéssel az adatokat kisebb méretre tudjuk kihozni, ennek két halmaza van: a veszteséges tömörítés: amikor nem tudjuk visszaállítani tökéletesen az eredeti fájlt, tehát információt vesztünk. Veszteségmentes tömörítés: amikor tökéletesen visszatudjuk állítani a fájlt, tehát nem vesztünk információt. Tömörítő programok : WinRar, WinZip


Be és kimeneti perifériák(ez is tuti hogy jó lesz)



Email, fájlok megosztása, online katalógus: fájlok megosztásához oldalakat szoktunk használni.

Ha több számítógép 1 hálózatra csatlakoztatva, úgy is tudunk fájlt megosztani, tehát egy hálózatról több gépre is tudunk küldeni fájlokat.

Emailben is lehet fájlokat megosztani.

Google drive-val is tudunk fájlokat megosztani.

Dropboxal is.

Ezek olyanok mint egy online fájlmegörző.

Biztonságosan tudjuk tárolni az adatainkat, nem kell félnünk hogy elveszítjük.

Online katalógus pl a Wish, E-bay, AliExpress, itt tudunk keresni mindenféle dolgokat, és megrendelni is megtudjuk a kinézett dolgot.



Keresés az interneten: témák, kulcsszavak szerinti keresés:

Ha egy adott témát akarunk keresni érdemes ott kezdenünk ahol sok kint található.

A kulcsszavas keresők segítségével adott szavak vagy kifejezésesek kereshetünk, írjunk be egy szót, és azonnal kiugrik több ezer link, általában a szponzorált oldalak vannak fent.

Témakörös keresőknél pedig az adott témát szűkíthetjük, ilyen oldal a magyar nyelvű HuDir.



Ennyi lenne. Köszi ha végigolvastad( tudom, tudom, egy kisebb regényt írtam)

A továbbtanulásom múlik ezen.

A kérdés pedig az hogy ez így jó lesz-e?

Mivel egészítenétek még ki őket?

Köszi :)



2018. febr. 11. 15:43
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!