Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asztalra új mappa? Pendrive...

Asztalra új mappa? Pendrive írásvédettség megszüntetése? Ha az asztalra kiteszek egy új mappát, az attribútumoknál már üresen is azt írja a tulajdonságoknál, hogy a mappa ÍRÁSVÉDETT. Hogyan lehet ezt kiiktatni?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, ha írásvédett, vagy rejtett mappára lenne szükségem, akkor az az én döntésem kéne legyen, milyen mappát használok.

A fentiekből nem csinálnék problémát, de amikor a mappa tartalmát pendrive-ra mentem, onnantól a mentett cuccot a pendrive is írásvédettként kezeli, így a továbbiakban teljességgel módosíthatatlan/letörölhetetlen a pendrive tartalma .

(Nem értek a programokhoz, ne a számítógépes profik nyelvén írjatok! köszi )



#pendrive #új mappa #írásvédettség kiiktatása
2018. febr. 13. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szedd ki a pipát amellől, hogy írásvédett (ha már megtaláltad).
2018. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Megtaláltam, de úgy nem működik a varázslat.

Mappa > tulajdonságok > írásvédettség mellöl pipa ki > alkalmaz > OK > és becsukom a mappát.

Újra megnyitom > alul: tulajdonságokra katt > attribútumoknál az írásvédettség ugyanúgy jelezve.

Akárhányszor kivehetem a pipát, csak az az eredmény, hogy nem hajlandó azt a mappát másképpen kezelni, mint írásvédettként.

Ezt csinálja akkor is, ha üres a mappa, akkor is, ha már van benne valami. (Pl.: zene, vagy képek..vagy bármi)

Baromira nem érdekli a Win10-et (vagy mi lehet felelős ezért) , hogy nekem írásvédett mappa kell-e, vagy sem.

Önálló életet él, magasról tesz az egészre, akárhányszor is veszem le az írásvédettséget. :(

2018. febr. 26. 14:21
 3/12 anonim válasza:
72%
Total commander-el szüntesd meg az irasvedettseget.
2018. márc. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Letöltöttem azt a Total Commandert magyar nyelven.

Csak lesek ki a fejemből, halavány sejtésem se, miért nem tud egy rohadt szót se magyarul, mi az a perflogs, meg a többi süketelés, hogyan kéne segítségül hívni az írásvédettség megszüntetéséhez. Hogyan fogjak hozzá?

Ami jobb lenne : valami egyszerűbb, érthetőbb mód nincsen?

Ja! És emberi nyelven, azaz magyarul !!

S.O.S.

2018. ápr. 10. 18:04
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Próbáltad már nem az asztalon létrehozni azt a mappát?
2018. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy lehet másként is...

Amúgy ez a mappa-dolog tán fel sem tűnik soha, de van egy pendrive-om, amiről nem tudom törölni a rajtalévő dolgokat. Akkor kezdtem guberálni azon, hogy ha a pendrive-re tett cucc eleve írásvédettként (titkosként) kerül fel, akkor persze, hogy nem enged a későbbiekben sem törölni, se módosítani,se semmit. Tehát nem a pendrive a "hibás".

Viszont, ha a mappa, ami pendrive-re kerül, nem írásvédett, akkor biztosan "szabad kezet" enged majd a módosításhoz, vagy törléshez is. (nem tudom, ez pontosan így működik-e, de a magam logikáját követve nekem kb. ez jött ki)

Most aztán van egy 16GB-os pendrive-om, tele képekkel, amiket kábé sósavval vagy kalapáccsal tudok "letörölni" róla.

A fenének se kell írásvédettség. Főleg nem kéretlenül.

-------------------------------------

Kérlek, írj ( írjatok) vmi megoldást, hogy a képek, filmek, zenék rendszerezhetőséghez legyenek mappák, de nem olyanok, amilyen a titkosszolgálatoknál és üldözési mániásoknál indokolt csak.

Köszi.

2018. ápr. 11. 09:36
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Passz, Linuxot használok, ott ha minden kötél szakad, root joggal bármit írhatsz, törölhetsz. :D
2018. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Köszi a választ és ha vki mégis tud valami titokfeloldó mágiát, kérem, írjon! :(
2018. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 te ki vagy? Neked is ugyanez a problémád? :)
2018. ápr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A kérdés kiírója vagyok, csak egy szomszédomnál voltam, másik gépről írtam. :)

Elkesertő, hogy egy minden bizonnyal egyszerű dolog nyitjára nem tudok rájönni! És az sem vígasztal, hogy --mint a többi kérdésnél látom-- más is elakad ugyanennél a problémánál.

Azért, ha valakinél ott lapul a bölcsek köve, kérem, tegye közkinccsé a Tudást, és lehetőleg ne a számítógépes bikkfanyelven, meg angolul, mert azon nem tudok eligazodni!

Köszi és üdv mindenkinek: #8 :)

2018. ápr. 11. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!