Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A notebook-oknál hogy tudom...

A notebook-oknál hogy tudom megnézni hogy sata 2 vagy 3 csatlakozású?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék egy új notebook-ot és pluszba bele egy merevlemezt és érdekelne hogy ezt a paramétert hogyan tudom megállapítani az egyes típusoknál. A merevlemezeknél ugye ott van a leírásba rögtön, de a notinál nem írják.

Például [link] ennél a gépnél ha az optikai meghajtó helyére beteszek egy plusz merevlemezt, az sata 2 vagy sata 3 sebességgel fog nekem működni?



2018. febr. 17. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Speccy programmal pl. Nem kel telepíteni. Tárolónál írja sata2-3...
2018. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja bocs, azt hittem már meglévő gépről van szó...túl gyorsan írtam.
2018. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Derwer ***** válasza:
Ami 5 évnél fiatalabb az tuti SATA3.
2018. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha külső USB3-as merevlemezt veszek az ugye 5 gbps, ha sata3-as belsőt az 6 gbps. Egy alap kategóriás 5400 vagy 7200rpm-es hdd merevlemez esetén mennyit számít ez az 1 gbps eltérés? Adattárolásra használnám, tehát film, zene, word, excel, pdf fajlok.

2018. febr. 18. 09:03
 5/6 Derwer ***** válasza:

Nem számít.

Egy winyó elméletileg bő 100megabájtot ha tud. Ami 800mbps, ami messze van az 5gbps-től.

Kis fájlok esetén meg amúgy is tized , század annyit fog nyújtani a winyó.

2018. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó írja jól. Vinyónál pont mindegy hogy SATA2 vagy SATA3 a port.
2018. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!