Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 1. Mit gondoltok erről a...

1. Mit gondoltok erről a configról? Főként játékokra használnám ( pl. PUBG ). A "Mit gondoltok" címszó alatt azt is értem, hogy kompatibilis-e minden mindennel stb.

Figyelt kérdés

Ház: Cooler Master Masterbox Lite 3.1 (MCW-L3B3-KANN-01)


Alaplap: MSI B250M MORTAR Alaplap


Processzor: Intel Core i5-7600K Quad-Core 3.8GHz LGA1151 Processzor


Tápegység: Chieftec Smart 600W (GPS-600A8)


Memória: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz HX424C15FBK2/8


Videókártya: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit PCIe (GV-N105TOC-4GD) Videokártya


Merevlemez: Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA200


Teljes ár: 240.000 FT



Remélem érthetően fogalmaztam és a helyesírási hibákért elnézést ( biztos vannak 😩 ) próbáltam mindent helyesen leírni.

Előre is KÖSZÖNÖM SZÉPEN a válaszokat.


2018. márc. 7. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen kompatibilis, de totál értelmetlen.

K-s proci lényege hogy lehet húzni, de azt csak a drágább z lapokkal lehet, így pénzkidobás a sima pont ugyanannyit tud b-s lapban mint a k-s proci.

Másrészt ha a játéka cél, és másra nem kell a proci erő, akkor felesleges ilyen erős proci, jó i3-as olcsóbb, és erősebb vga inkább.

2018. márc. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, ez annyira tipikus esete a gépvásárlásnak, egy bivalyerős processzor mellé valami alsó közép kártya...


Bár nincs most egyszerű dolgod a bitcoin láz közepén, ha nem sürgős, én lehet várnék vele, kb 1 éve 88ért vettem Asus 1060-at 6Gb-osat, most ugyanaz 150-160 közt mozog...


A többi egyébként stimm, esetleg egy 64-120-as SSD-t OS-nek én beledobnék, én is nemrég vettem, nem bántam meg.

2018. márc. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kaby Lake procit nem érdemes venni, ugyan annyiért van 6 magos Coffee Lake i5-8400 vagy olcsóbban 4 magos i3-8100.
2018. márc. 8. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok és tippet is adtatok, hogy milyen processzort és videokártyát érdemes

venni. Nem most fogok venni gépet, majd csak nyár végén, reménykedek, hogy olcsóbbak lesznek a videokártyák és egy erősebbet rakhatok bele, de most a bányászok miatt szerintem ez egész jól megéri.

2018. márc. 8. 14:52
 5/10 A kérdező kommentje:
Upsz, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a 2.8 GHz. nem kevés? (I5-8400) Vagy lehet, hogy csak én keveslem...
2018. márc. 8. 14:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Mar elmult a GHz egekbe huzasanak korszaka, ez nem egy AMD bulldozer, hidd el, azzal a 2.8Ghzval az egy nagyon jo kis proci.
2018. márc. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is ebben a gondban vagyok, van egy még használható gépem, de kéne lassan egy újabb.

A mostani vga árak viszont... ennyit biztos nem dobok ki.


Pont ezért az új ryzen apu-k vonalán gondolkodom, nézegetem mit tudnak a tesztelőknél és egész használhatónak tűnnek némi kompromisszummal.


Megvárom az áprilisban érkező 400-as alaplapokat, azzal építek egy 2200g vagy 2400g-vel gépet, késöbb ha kijönnek a 7nm-es zen2 procik elég csak azt lecserélem, feltéve hogy a vga árak is lemennek addig.


Tudom ez erős kompromisszum, de tripla áron vga-t venni...

2018. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Hosszú távon szerintem jobban fogsz járni, a VGA-k évülnek el a leghamarabb ugyis egy configban, minél később veszel, annál jobban jársz :D Én használtan vettem egy GTX970-et másfél éve már, akkor volt 75 ezer, és elenyészően, de erősebb egy 1060 6Gb-tól, ami most 150-160 újan... Én sem vennék most VGA-t semmi pénzért, átverve érezném magam. Nekem a többi hardver miatt kéne lassan újítani, de akkor már építenék egy teljesen új configot, mert ez a VGA vásárlás is szükségmegoldás volt, de szerintem majd az akkor jön el, ha megdöglik a 970, mert egyébként totál jól szolgál.


De most mindenkinek azt javaoslnám hogy várjon, még legalább nyárig.

2018. márc. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgyse lenne nyár vége előtt pénzem :D Tervezem igazából a gépet, meghogy valami fingom legyen ilyen téren, mert nekem muszály. Most néztem egy Ryzent am magába (elméletileg, csak kommentet olvastam) vitte a BF1-et is. Lehet, hogy inkább maradok AMD oldalon ha ilyen jó pár Ryzen ami az kb az I5 ára körül mozog.
2018. márc. 8. 21:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, minden mai játékot élvezhetően lehet a vega igp-vel játszani full hd felbontáson.

Megfelelő ram nagyon fontos neki lehetőleg 3200-as addig még alig drágulnak, jelenleg max 2gb-ot tud használni, de az ígéretek szerint hamarosan jön bios frissités, és lesz 4-8gb-os opció is.

2018. márc. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!