Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az alaplapomal kapcsolatban...

Az alaplapomal kapcsolatban kernénk segítségeket. Gigabyte GA Eg41 MFT US2H, ki e tudok bellőhe hozni 12-16 giga ramot? Windows10 hez tudok hozzá szerezni chipset drivereket, lan és audió drivert?

Figyelt kérdés

Most jellemleg 8 giga ddr3 1333mhz es ram van ami 2 memoria szlotban van 2x4 giga modulra osztva a 2db kék slotba de visszont van még űresen 2 fehér slot oda is tudok rakni legalább 2 -2 giga drr3 ramot ? A gyártó oldalán elméletileg maximum 8 giga ramot tud kezelni de előfordulhat hogy plusz limitként feltud ismerni 12 giga ramot is ? Mert hallotam olyan alaplapokról amikaz előírtnál tőbbet is tudnak fogadni ? De lehet hülyeségeket beszélek ha ígyvan javícsatok ki.

A masik amire kiváncsi lennék hogy az alaplapomat kompati bilisá lehet tenni windows10 el ? Csak mert a gyárto oldalán windows7 ig van támogatva chipset driverekel ide értve az audiot meg a lant ami ugye fontos egy rendszer használatához , windows8.1 et használom már lassan 2 éve de elfogadja a windows7 es audio drivert és van hang meg a lan is megy , az internetem mobilinternet telenoros amit kixsi zseb wifis ruterel haszálok usb porton keresztül a asztali gépemen de vezeték nelkül is használható 8.1 en ez is műkődik de windows10 nél nem ismerte fel a internet kapcsolatot de a wifi routert az eszközt igen amiről megy a net , a halozati ikonál sárga felkiáltó jel volt , ha be is mentem a hálozati menübe ott helyi kapcsolat2 néveb latta a kapcsolatot de nem létesítet internet kapcsolatot , azt hozza tennem valami olyant ís írt nincs elegendő adatforgalmam pedig morkáttlan 100 giga netem van , szerintem ip címetsem ismerte fel ez mire utalhat ? Visszaraktam a 8.1 et ott jó volt a net. És a másik gond a hangot sem ismerte fel , a windows7 es drivert audio realtek programot raktam fel amit a gyártó oldalárol szedtem le és amit még a 8.1 elfogadot de a windows10 akkor ezzekszerint nem fogja elfogadni ? Vagy ami nem az alaplapohoz van driver mongyuk egy harmadik féltől szármató másik audio driver amit windows10 hez írtak az is megoldás lehet , vagy mongyuk ha egy másik gigabyte alaplap audio drivedét letöltöm ami támogatót windows10 nez jó lehet ? Vagy PCI hangkártya megoldána a hangot hogy legyen windows10 nél is ?

De megkösszönnék egy olyan oldat ahol windows10 hez tudok talalni audio meg lan drivert is.


2018. márc. 10. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, annyit ír a gyártó oldalán, hogy up to 8GB RAM. Szóval vagy megeszi a plusz memóriákat, vagy nem. Szerintem egyébként igen.

Driver szinten Windows 7-ig támogatják, de meg lehet esetleg nézni mondjuk egy AIDA32-vel, hogy mi a pontos típusa és akkor valahonnan meg lehet próbálni levadászni a hozzá való Win10-es drivert (már ha van hozzá). Windows Update nem talált hozzájuk Drivert? Próbálj meg az Eszköszkezelőben a driveren nyomni egy jobb klikket és megnézni, hogy a driver frissítése talál-e hozzá drivert.


[link]

2018. márc. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Intel G41-es chipset, ami max 8GB ramot tud kezelni, tehát a válasz: NEM.
2018. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 8 Giga elég a gépbe. Hiába teszel bele többet, nem látja a Windows. Az alaplapod simán elviszi a win 10 et. A win 10 pedig felismeri a hardverelemeket, és telepíti hozzájuk a drivereket.
2018. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösszi , akkor nem kell feltétlen vennem az alaplapomba hangkàrtyát ? Egy barátom rakta fel nekem a win10 et monta nála ment a hang de otthon nálam nem ment , nekem egy genius olcso 2000ft os hangszorom van nem tudom a pontos tipusàt most de a widows7 es drivert rakta fel ami a gyártó oldalán is van de akkor elkel mennyen a windows7 driverel is a hang meg fontos azzis hova dugom a jack 3,5 kábelt az alaplaba ? Általaba a zöldbe kell dugni a hangszorojét csak van fejhallgatom is amit használok és ilyenkor a hangszorojét a kékbe dugtam a fejhalgatomnak van egy zöld eg piros jack dugasza , a zöldet a zöldbe dugtam a pirosat ami a mikrofon a pirosba , de akkor lehet azzért nem kaptam hangot mert bezavart a fejhallgató meg a mikrofon bemenet ? 8.1 nél ugy jó a hang ha előbb a fejhalgató zölgyét dugom a zöldbe utána a hangszoro zöldjét a kékbe és a pirost a pisrosba de közbe nyitva kell legyen a realtek audio proginak , mongyuk windows10 nél nem játszotam ezt el ugyraktam a bemeneteket ahogy előtte 8.1 en volt mkelőtt fellerült volna a win10 a gépre de a windows7 es audio driver fent volt.

Az infernetre nem tudtok semmit mondani az mért nem műkkődhetet a mobilnetetel ?

2018. márc. 10. 19:25
 5/5 A kérdező kommentje:
És ha majd később mongyuk ilyen 3-4 év mulva mikor az akkori játékok már 12 giga ramot kérnek és nem 8 at mint most jellenleg , akkor 8 giga rammal már nem fog elfutnk az akkori játékok ? Vagy ha mongyuk egy játek 12 giga ramot kér majd de nekem csak 8 gigám lesz mert ugye montátok max csak 8ig bővithetem , de virtuális memoria segíthet ha megadok a wi dows10 nek 12 giga vírtuális memoriát (ssd), ez így műkődhet majd és p,usz ottlesz a fizikai 8giga ram is és mongyuk egy erős videokártyát is vebyűnk számitásba pl egy gtx 1050 et ?
2018. ápr. 28. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!