Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen előnyei vannak a...

Milyen előnyei vannak a bináris számábrázolásnak technológiai szempontból?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha most arra gondolsz, hogy miért erre alapul az informatika, arra tudok neked válaszolni. Technológiailag olyan jel/információ tárolást lehet a legkönnyebben megoldani, melynek két értéke van: be van kapcsolva v. nincs, megy rajta feszültség vagy sem. Ha hármasszámrendszerre akarnánk építeni, akkor kellene egy nem megy rajta feszültség, megy egy közép érték, meg megy egy max feszültség. De ennek érzékelése túl bonyolult lenne. Szóval a lényeg, hogy az igen-nem (feszültség, nincs feszültség) elvre a legegyszerűbb kialakítani a fizikai rendszert, ezt követi a logikai.
2010. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez egy kérdés az info tételsorból, csak nem tudtam mire gondol
2010. jún. 9. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor viszont fura a kérdés, mert a technológia miatt lett ez a számábrázolás, nem pedig a rendszer miatt technológia. De a lényeg az, hogy könnyebb a feszültség/nincs feszültség érzékelése, mint a feszültség különböző értékeinek érzékelése és kiértékelése.
2010. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben:) Köszönöm:)
2010. jún. 9. 20:35
 5/5 A kérdező kommentje:

És azt nem tudjátok, hogy mi a a központi egység feladatai és milyen fő részekből áll?


Eddig ezt tanultam:


Minden számítógép két alapvető funkcionális egységre osztható: az ún. központi egységre és a perifériákra. A központi egység a gép "agya", amely az összes tevékenységét irányítja. A perifériák a számítógép azon részei, amelyek a központi egység számára lehetővé teszik, hogy a környezettel kapcsolatot tartson. A perifé-riákon keresztül tudunk kommunikálni a számítógéppel, vagyis a központi egységgel.


De máshol ezt a központi vezérlőegységre írják, ami meg már a központi egység része.


Nem értem:/

2010. jún. 9. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!