Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adott egy kisfilm,50fps, de a...

Adott egy kisfilm,50fps, de a nyilvános vetítésen használt laptop nem fogja tudni lejátszani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy rövidfilmem, jövő héten lesz a "premier", ugyanakkor szinte biztos vagyok abban, hogy az előadóteremben a projektorhoz kötött laptop nem fog megbírkózni az 50fps sebességgel (volt szerencsém tesztelni...). A gépet megbuherálni meg codec-kel szórakozni nem lehet. Végső elkeseredésemben már ott tartok, hogy saját laptopot viszek a helyszínre, és arra a pár percre a kivetítőt átdugjuk, de ebben sem vagyok biztos, hogy engedik. 30fps-esre nem akarom átkonvertálni. Micsináljak? :(
2018. márc. 13. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát ha sajátot nem használhatsz, az ottanit nem állíthatod, az 50 fps ből meg nem engedsz akkor semmit nem tudok tanácsolni. Egyébként 30fps is tud szép lenni. Max viszel 3 válgozatot 30-40-50fps és meglátod mit bír a gép
2018. márc. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Töltsd fel youtube-ra úgy, úgy hogy csak linkkel legyen elérhető (tehát ne találjon rá akárki), majd onnan lejátszod olyan felbontással, amit a projektorhoz kötött gép elbír (ugye a youtube konvertálja a videókat és tudja transzkódolni több felbontásra valós időben).
2018. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
...vagy ha Google Drive-ra rakod fel a saját privát mappádba és onnan osztod meg linkkel, ott is lehet állítgatni a felbontást, ha jól emlékszem.
2018. márc. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
:( Az a baj, hogy csak pár perc, de az elég látványközpontú, sok "mozgásos" snittel. Tudom, hogy a többségnek nem fog feltűnni, de nekem mégis előre vérzik a szívem emiatt, ha ezt meg kell lépnem. :/
2018. márc. 13. 22:18
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy, én is gondoltam ezekre, de hátha van itt még alternativa. Ment a zöld kéz mindenkinek.
2018. márc. 13. 22:19
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát ha van egy jó okostelód és egy miniUSB-HDMI kábeled hozzá, akkor arról is tolhatod ...vagy ha van egy chromecast-ed azt is beledughatod a projektorba és cast-elheted arra a videót (mondjuk 60fps a szabvány, fura ez az 50fps).
2018. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk személy szerint én leszrnám, hogy ki mit szól ahhoz, hogy a saját laptopomról játszom le a cuccot ...ha nem engedik használni, akkor nem fogják látni a filmemet.
2018. márc. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A saját laptopos felvetésnél azért írtam, hogy nem biztos, engedik-e, hogy ne kizárólagosan erre építsek. Ugyanígy kaptam ígéretet arra, hogy megpróbálnak intézni másik laptopot, de abból is még bármi lehet, akár rosszabbat is szerezhetnek (mondjuk amit próbáltam, annál gyatrábbat, vírusosabbat nehéz lesz találniuk, de bármi bejöhet).
2018. márc. 13. 22:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Feltételezed hogy nem tudja lejátszani de átkonvertálni nem akarod, mit tegyél. Imádkozz csodáért, mégis mit tehetnél. Konvertálás, vagy alkalmas lejátszó eszköz, ennyi lehetőséged van, nem tudom milyen megoldásra várhatnál.
2018. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na most kikonvertáltam FHD30p-re, és igazából elégedett lennék az eredménnyel, de a mozgás valamiért csak a snittek 80%-ában folyamatos, a többinél indokolatlanul és látványosan akad, mintha lagolna. Megpróbálom kikonvertálni újra, hátha az segít, ha nem, mindenképpen saját laptop lesz oda...
2018. márc. 14. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!