Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ma megérkezett a Raspberry Pi...

Ma megérkezett a Raspberry Pi 3-am (B modell), nagyon kezdő vagyok ezen a téren, de érdekel a téma (lent folytatódik a kérdés)?

Figyelt kérdés

tudnátok tanácsot adni?

pl. mi legyen az első projekt egy kezdőnek, miket érdemes megtanulnom stb.

a válaszokat előre is köszönöm!



2018. márc. 15. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Google. Minden le van írva.
2018. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Linux alapok, Python programozás.

Aztán érdeklődésednek megfelelően bármilyen irányba elmehetsz, ha még akkor is érdekel.

Vagy kereshetsz egy kész projektet, amit lemásolsz, de ebből túl sokat nem tanulsz.

2018. márc. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is meg kell tanulni a linux és a linuxos parancssor használatát. Ez nem túl sok és nem túl bonyorul dolog, de mindenképpen szükséges bármilyen project megvalósításához.


Én elsőnek egy torrentszervert lőttem fel, majd egy hálózati monitort, ami 10 másodpercenként ellenőrzi, hogy elérhető-e az internet (nálunk elég csapnivaló a szolgáltatás) és napi kimutatást, grafikont generál és küld el a címemre, ha kicsit jobb lesz az idő, ki fogom telepíteni a tetőre time-lapse videókat készíteni (de addig még van néhány megoldandó hardware-es kihívás). De tervezem madárodú webkamera és mozgásérzékelős éjjeli állat figyelő építését. De egyelőre a timelapse a cél, van egy csomó ötletem a képek mahinálására. Az a baj, hogy vannak még fontosabb projectek is jelenleg.


De tényleg millió dolgot lehet kezdeni vele, érdemes körülnézni az interneten, és majd meglátod, hogy mire lennél leginkább fogékony. Én egyátalán nem gondolom, hogy az interneten található, már meglévő projectek lemásolásával semmit sem tanulnál, nagyon is. pláne, ha kezdő vagy.


[link]

[link]

[link]


[link]

2018. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!