Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszergazdai sulihoz megfele...

Loneredwolf kérdése:

Rendszergazdai sulihoz megfelelő lesz egy apple laptop?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet az, hogy rendszergazdai suliba fogok tovább menni. Nagy valószínűséggel egy macbookot fogok venni a közeljövőben. Az lenne a kérdésem, hogy a Macos teljesen ki fogja e szolgálni az igényeket, vagy egy windows-t kell e majd rá tennem. Válaszaitokat előre is köszönöm.



#apple-macbook-mac-rendszergazda-okj-hálózat-laptop
2018. márc. 16. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
és miért pont mac? én nem venném meg de azt se tudjuk milyen suli
2018. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha itt most az OKJ képzésre gondolsz, akkor mi a szerver op.rendszert ( Windows Server, Debian ), meg a klienst is Virtualboxba futtattuk. Plusz még használtuk ugye a Cisco Packet Tracert, meg a programozáshoz kell fejlesztői környezet. Szerintem ez mind megoldható Mac-en is de azért nézz utána.
2018. márc. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne macet vegyél hanem egy strapabíró laptopot.
2018. márc. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Kényelmes lesz Windows-t tanulni macOS-en :^)
2018. márc. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Derwer ***** válasza:
100%

Nem Apple OS hanem Microsoft rendszerek (szerver +kliens) lesz a tananyag. És az egyéb - fent is említett - programok Windowson fognak futni.


Ebből kifolyólag majd egy köztes réteget (virtualizáció). Kell majd alkalmaznod, vagy natív windows futtatni a MACOS mellet.

Felesleges bonyolítás, mégha amúgy lehetséges, van is rá megoldás.

2018. márc. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Dual bootal lesz maga a win telepítve ha kelleni fog, vagy virtualboxban. De most nem értem, hogy miért probléma az, hogyha én macet szeretnék használni. Tudom, hogy sokan vannak, akik nem szeretik de nekem pedig ez a szinpatikusabb.
2018. márc. 17. 10:50
 7/13 Derwer ***** válasza:
Mint írtam, használhatsz, csak bonyolít bizonyos dolgokat.
2018. márc. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"De most nem értem, hogy miért probléma az, hogyha én macet szeretnék használni."

Akkor miért kérdezed meg ha nem tetszik az a válasz hogy rossz ötlet?


Hát használd ha neked az jó, de valószínűleg önszívatás lesz feltenni a mac mellé egy windowst,windows servert,linuxot ezekre mindre a kötelező programokat. Egyáltalán elvárják hogy vigyél magaddal gépet?


Bár érdemes megnézni egy Lenovo ThinkPad- ot és egy Apple macbookot mondjuk hogy mennyi lyuk van a szellőzésnek. Mondjuk hogy mi történik ha leöntöd vízzel. Mondjuk hogy mibe kerül ha valamit cserélni kell benne pl aksi. És igen tök szép a design el kell ismerni, de ezek az eszközök azoknak készültek akik nem az it területen dolgoznak.Legalábbis én így látom.

2018. márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"De most nem értem, hogy miért probléma az, hogyha én macet szeretnék használni."


Az, hogy Windows rendszergazda tanfolyamra fogsz járni. Érdemesebb lenne egy Windows-t futtató laptopot használni a célra. Magával a Macbookkal semmi gond nincs, de ilyen célre abszolút értelmetlen. Ezen kívül nem valami strapabíró a cucc + nincs rajta se RJ45, se USB csatlakozó, ezekre pedig szükséged lesz.

2018. márc. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És akkor mondjuk melyik Thinkpad? Vagy akkor milyen laptopot ajánlotok ami könnyen hordozható de elég erős is?
2018. márc. 18. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!