Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gépvásárlás előtt vagyok,...

Gépvásárlás előtt vagyok, tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

2018. márc. 17. 15:27
 1/10 P.O.C. ***** válasza:
Biztos tudunk, ha mondod miben kell.
2018. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hobbifotós vagyok, szeretnék venni egy asztali gépet, de nem szeretnék rá vagyonokat költeni. Mit vegyek figyelembe vásárlásnál ?
2018. márc. 17. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:

- Mire akarod elsősorban használni a gépet?

- Akarsz-e a gépen játszani? Ha igen, mennyire új játékokkal?

- Mekkora tárhely kell?

- Van-e bármilyen alkatrészed most, vagy teljesen új kell mindenből?

- Monitor, egér, billentyűzet kell-e?

- Van-e bármi márkapreferenciád?

- Fontos-e hogy halk v. hangtalan legyen?

- Milyen rendszert szeretnél rá?

- Mennyit szánsz rá?

2018. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fotózásból adódóan képtárolás, utómunka (photoshop, ligtroom) semmim nincs hozzá, játszani nem szeretnék rajta. Örülnék egy csendesebb géphez. Nagyjábol 300 ezret maximum.
2018. márc. 17. 16:42
 5/10 Dömök Martin válasza:

Ha járszani nem akarsz nem kell olyan erős processzor de ha komolyabb grafikus munkákat végzel akkor nem árt egy erősebb videókártya(gondolok itt 3d-s tervezésre,animálásra) pl: van egy grafikus ismerösőm neki egy 6 gb-os gtx 1060ja van és neki teljesen megfelel.Viszont ha nem végzel komolyabb grafikai munkákat akkor megfelelhet akár egy gt 1030 is.Processzor:4. Generációs i5 vagy 6. Generációs i3tól bármi számításba jöhet,viszont mikor megveszed figyelj arra, hogy pont ugyanolyan foglalata legyen mint amilyen az alaplapon van.Pl i5-7400nak LGA1151-es foglalata van akkor egy ilyen foglalatú alaplap kell hozzá,tehát megfelel hozzá egy h110-m alaplap aminek szintén ilyen foglalata van.Illetve mielőtt alaplapot választasz nézd meg a videókártya foglalatott(pci vagy pci-e legyen és x16-os),illetve még azt hogy milyen Ram modul kell hozzá és mekkora mhz-ig támogatja azokat ezeket ilyen formátumban fogod találni pl:DDR4 2133mhz

Megfelelő tápegység kell hozzá(erősebb géphez 600W fele nézelődj gyengébbhez bőven elég a 450W).Illetve nézd meg, hogy a monitort amit a gépedhez veszel összetudod-e kötni a géppel.A gépháznál meg szabványra figyelj pl microATX házba nem fog elférni egy ATX szabványú alaplap.

Összeségében ezek a buktatók vannak gép összeállításnál amire figyelni kell,az összeszerelést meg szinte mindenhol megcsinálják neked 5000ftért.

2018. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dömök Martin válasza:

Játszani*

Háttértárnak meg egy 7200rpm-es(ez a fordulatszáma) hdd tökéletesen megfelel olcsó és nagy kapacitású de ez enyhén lehet hangos lesz.A másik opció az ssd ez hangtalan de drága és jóval kisebb a mérete,ezekre általában operációs rendszert szoktak rárakni.

2018. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Csizi Miron ***** válasza:
0%

Szia adok egy konfigot!


Gépház: Tökmindegy az a lényeg h beleférjen


Tápegység: Akyga Basic 400W


proci.: Intel Core i3-4130, 3,4 GHZ


RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz


Videókártya: GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti 2GB


Alaplap: Gigabyte H81M-HD3


Alaplap hűtő: Xilence Performance XC033/A200


HDD: Hitachi Travelstar 7K1000 1TB


Monitor: LG 25UM58-P Monitor (Ez nem muszáj)


A többi csak kiegszítő!



Sok sikert!

2018. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hány éves a konfig amit küldtél? 3-4-5?
2018. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dömök Martin válasza:

Példának okáért én leírom az én konfigomat bár én inkább játszani szoktam vele:


Proci:i5-7400

Alaplap:MSI h110m-pro

Ram:1x8 gb DDR4 2133mhz-es Ram

Táp:Kolink 500w 80+ tápegység

Vga(videókártya):Zotac Geforce GTX 1060 3 gb

Ház:Kolink aviator blue

2018. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7: 2018-ban ne akarj már 4. generációs i3-at és DDR3-as RAM-ot javasolni!


Kérdező: ha grafikai munkán gondolkodsz, akkor monitorból csak és kizárólag IPS panelest vegyél, a többinek nem jó a színe! Már 50-60 ezer körül kapsz, de az olcsó 30 ezer kürülieket felejtsd el, mert az mind TN panel.

2018. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!