Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a neve a régi játékokban...

Mi a neve a régi játékokban lévő 8 bittes betűtípusnak?

Figyelt kérdés

Ezt a betűtípust még a Sega, Dendy és ezekhez hasonló játékcégek használták a Sonic, Bottle tech, Super Mario, Alien, Aladdin és sok más szinte ókori 8 bittes játékokhoz.

Szinte kockásak a betűk.

Láttam is egy ilyen típust a munkahelyemen, de az a gép meghalt sajnos nemrégiben, és már nem tudom megszerezni amire kíváncsi vagyok.

Pontosan egy Excel-ben láttam, ha jól emléxem 2003 vagy 2007 lehetett.

Ha segít a 2013-as Wordömben ezek a betűtípusok hasonlóak hozzá:

-MS Gothic

-Square 721 BT

de még ezek sem azok. Mert amit keresek kicsivel vastagabb vonallal írott, és nem lapos, nem nyújtott mint ezek.

Csatolok képet a G+ -ról.

[link]



2018. márc. 19. 02:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pfff.... 1985 óta játszom, de nem emlékszem, hogy melyik játékban milyen betűtípus volt. Erősen kétlem, hogy már létező fontot használtak volna fel, valószínűleg mindegyik cég maga eszkábált hozzá újat.

Ezek között válogass, hátha...

[link]

2018. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm =)
2018. márc. 19. 11:24
 3/3 A kérdező kommentje:

Telepítettem egy Microsoft Office 2007- est, és megtaláltam a kedvencemet.

[link]

2018. ápr. 5. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!