Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem tudja egész véletlenül...

Nem tudja egész véletlenül valaki, hogy az ilyen díszes betűtípusnak mi a neve ( kérdésben link )? Vagy hogy milyen tollal csinálják?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jún. 6. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
kalligrafikus :) vannak külön erre kapható tollak, a nevüket nem tudom
2014. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hunbula ***** válasza:

Igen, ez kalligráfia


Fountain pen - magyarra töltőtollként fordítódik, ez elég általános, így néz ki [link]

vagy [link]

Ebből van ugye patronos is és mártogatós is, én csak a patronosat használom mert csak simán írok vele, de állítólag a mártogatós a tuti kalligráfiára. Volt régen egy mártogatósom, annak még ilyen kis kör alakú, kiálló hegye volt, azzal szépen el lehetett szórakozni, de hogy hol szereztük be, sajnos nem tudom.


Ezen felül van a kalligráfiai ecset, vagy a filctoll szerű ecset, aminek puha és hajlékony, ecsetsörte szerű hegye van. (Ázsiai karakteres kalligráfia is ecsetes, nem tollas technika pl) Ironikus módon itthon legkönnyebben és legolcsóbban szemhéjtus formában találkoztam ilyennel, papírboltok nincsenek a helyzet magaslatán, legalábbis mifelénk :)


Viszont 99%-ban sajnos a technikádon múlik, mi lesz a végeredmény. Nekem végül kevesebb türelmem van, mint hogy igazán szépen megtanultam volna, de ha nem bánsz vele nagyon sok időt eltölteni, aztán lehet szépeket alkotni vele :)

2014. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek :DD
2014. jún. 7. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!