Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adatbáziskezelés, help! Hogy...

Adatbáziskezelés, help! Hogy lehet beállítani, hogy a kilistázott adatok csak egyszer jelenjenek meg, ha amúgy többször is előfordulnak?

Figyelt kérdés

Access 2016-ot használok.


Valószínűleg fel fogok még pár kérdést tenni :)



2018. ápr. 2. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég el.aszott adatbázis, ha ugyanaz a rekord többször szerepel, már ne haragudj.
2018. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

SELECT DISTINCT * ...


Remélem csak azért használsz Access-t, mert az érettségire kell!

2018. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Iigen, az érettségi miatt kell, de életemben nem tanultam még adatbáziskezelést és egyedül megérteni kicsit nehéz. tudom, olvassak utána, videók, stb, de akkor is, na. Köszi!


#1 köszönöm az értékes hozzászólásodat, az adatokat nem én viszem be, hanem kapom. Kutyafajtás feladat, a fajták neve többször is szerepel, de a vagy 300 különböző kutyáról van szó. A feltételnek eleget téve többször is kiadja a fajtákat, és nem gondolom, hogy emiatt az adatbázis "elcseszett lenne". :)

2018. ápr. 2. 21:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem olyan nehéz az adatbáziskezelés, főleg amit érettségin kérdeznek. Mikor készültem, nekem is nehéz volt, de visszagondolva csak azért, mert nem voltunk normálisan felkészítve (nyelvi tagozatos gimnáziumba jártam/tunk). A fő gond ott volt, hogy ilyen hülye lekérdezés varázslóban csináltuk a lekérdezéseket, pedig ha átvettük volna az SQL-t, még kevesebbet kellett volna készülnünk, mit egyébként.
2018. ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyébként az érettségin sem kell a lekérdezésvarázslót használni. Ha SQL-ben meg tudod írni és az eredmény jó, elfogadják.

Én így csináltam, mert LibreOffice-ban dolgoztam, az Access ugyanis haszontalan cucc.

2018. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mi az az SQL? :')
2018. ápr. 3. 13:25
 7/10 anonim ***** válasza:

"mi az az SQL? :')"


Ez most remélem csak szarkazmus!

2018. ápr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
határozottan nem.
2018. ápr. 3. 16:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Jéééézusom! Így hogy akarsz adatbáziskezelésből érettségizni?

Ha tanították neked az adatbáziskezelést, de egy árva kukkot se mondtak arról, mi az az SQL, akkor a tanárodnak egyes alá kétszer.

Az SQL csak az adatbáziskezelés alap nyelve, ami nélkül kb. lehetetlen bármit is tenni egy adatbázissal.


Ajánlom ezt olvasásra:

[link]

2018. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tanították, infó órám pedig két éve nincs. Az alattam lévő évfolyam órájára járok be heti egyszer, de mindig azon az órákon magyarázzák el, hogy mi hogy van, amikor én nem tudok ott lenni. 1 perc alatt ora után pedig elég nehéz értelmes magyarázatot adni, ha kérdezek. Szóval ha úgy nézzük, magamtól készülnék fel.


Köszi, elolvasom!

2018. ápr. 3. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!