Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vásároltam egy számítógépet...

Vásároltam egy számítógépet és bekapcsolásnál ezt írja (unknown cpu detected bios update is required to unleash its full power) és ha megnyomom az f1 et akkor megy tovább. Hogy lehet ezt ki küszöbölni?

Figyelt kérdés

p5b deluxe az alaplap lga 775 (nem biztos hogy lga 775)

és van benne egy intel xeon e5420 lga 771

és valahogy ezt meglehet oldani ? hogy ne irja ki ?

válaszokat előre is köszönöm!


2018. ápr. 8. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig kiírja a megoldást:

"bios update is required"

Frissítsd a biost.

2018. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
esetleg valaki segitene milyen biost kell letölteni hozzá?
2018. ápr. 8. 08:48
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Már a leírásodba is benne van a hiba forrása alaplap: LGA775 CPU: LGA771

Az a proci eredetileg szerver/munkaállomás PC -k processzora. Hivatalosan nem támogatja az alaplapod, nem tartalmazza a processzor rendes inicializálásához szükséges mikrokódot. Az alaplap gyártó oldalán tehát hiába keresed az ehhez való BIOS -t, mert nincs, a legújabbal is ezt fogja kiírni. Vannak persze moddingolt BIOS -ok, amik tartalmazzák a szükséges mikrokódot, de azt mindenki csak saját felelősségre használja. Mert azt moddrek csináltak nem maga a gyártó.

2018. ápr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ha még nem frissítettél BIOS-t akkor ezt hagyd. Az már régen rossz, hogy így adnak el egy gépet, a BIOS frissítés nem egy átlagos user szint és nem is kockázat nélküli. Én a helyedben visszavinném az eladóhoz a gépet. Ilyen nincs, hogy alapból működésképtelen konfigot adnak el neked.
2018. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!