Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép internet probléma?

Számítógép internet probléma?

Figyelt kérdés
Az a kerdesem, hogy a számítógépemen a letoltés miért lassabb? 20mbites digi netem van ami ugye 2mb-al kéne hogy töltsön a telefonon ha szedek le valamit akkor 2mbal tölt de a gépen nem megy 1-1.1 mb fölé a letoltes speedtesten is néztem telon átlag 18-20mbit azaz 1.8-2mb gepen pedig 9-11mbit ez miért van?

2018. ápr. 9. 21:27
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Milyen gépről van szó? A benne lévő hálózati kártya milyen sebességre képes? Ahogyan a szólás tartja, minden lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme.

A netkapcsolattal nem lehet gond, ha a telefonon megfelelő a sebesség.

2018. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is a hálózati kártyára tippelek.

Egy kis javítás: 1 byte = 8 bit, 20MBit = 2,5 MB

2018. ápr. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az alaplapom elég régi darab egy MSI P35 Neo (MS-7360)
2018. ápr. 10. 08:21
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Akkor valahol ott lesz a hiba. Valószínűleg az arra épített hálózati kártya nem képes többre, hiszen régen még nem voltak ekkora sebességek.

Nekem is van egy régi laptopom, ami (bár kapott memória bővítést, ezért alap dolgokra még használható) a beépített hálózati kártya miatt fele sebességre sem képes a wifi routerről, mint ami az amúgy elérhető sebesség - például egy modern okostelefonnal.

Egy áthidaló megoldás lehet: (gondolom asztali gépről van szó) ha van üres foglalat a gépedben, veszel egy gyorsabb hálókártyát, belerakod, eés ezután azt használod. Sok egyéb hely mellett például itt válogathatsz: [link]

2018. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!