Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Apámnak szeretnék laptopot....

Apámnak szeretnék laptopot. Internetezésre, szövegszerkeztésre használná, alap dolgokra tényleg. Mi az az árkategoria (oprendszer nelkul) ami ala ne menjek? Illetve milyen márkát/a márkán belül milyen tipust nem érdemes valasztani?

Figyelt kérdés

En abszolút nem értek ezekhez, kérlek segítsetek par jo tanáccsal.


Előre is nagyon köszönöm :)


2018. ápr. 30. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Alap dolgokra nem kell komoly gép, megteszi egy régebbi üzleti is. A minimum, ami alá én nem mennék, az 30.000Ft, de célszerűbb inkább hardveresen minimumokat választani.

- Legalább Intel Core i processzor (első generációs is megfelel), szűk keret esetén pedig Core 2 Duo T9***, vagy P9***.

- 4GB RAM

- 1440*900-as kijelző

Ha SSD van benne, az különösen jó pont.


Márka tekintetében szóba jöhet Lenovo, Dell, HP, esetleg Acer is. Amit viszont kerülj, azok a régebbi Fujitsu-Siemens gépek, legtöbbjük borzalmas.

2018. ápr. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

A hardveres minimumokat pedig különösen, nagyon hasznos támpont volt.

2018. ápr. 30. 13:35
 3/4 pinkpancser ***** válasza:

Nagyjából egyet értek az elsővel, de 1366x768 is használható, illetve én az Acer-t nem nagyon javasolnám. Vannak jó gépeik, de főleg a régebbi műanyag gépekkel (és ha kevés a rászánt összeg akkor pont ezek jöhetnek szóba) azért volt sok baj! Inkább pár ezerrel drágábban egy üzleti fémházas gép (aminél a többi alkatrész is minőségibb) és kapsz egy csomó extrát is pl matt kijelző, leesés elleni védelem vinyónak, bill világítás, fényérzékelő... Ha csak otthon használja és nem hurcolja sehova akkor pedig aprópénzért dokkoló is van hozzájuk, ami néha hasznos tud lenni. Na meg a terméktámogatás is más egy kicsit. Én pár éve kaptam a sok éves HP-mhez tiszta win 7 telepítőt a HP-től :)

Ha alap dolgokra használja akkor akár egy 128-as SSD is elég lehet, amitől csendesebb és gyorsabb lesz a gép és leesésnél se fog sérülni.

2018. ápr. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Nagyon sokat segített ez a par jó tanács :)

2018. máj. 1. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!