Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ram probléma! Mit csináljak?

Ram probléma! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Az a helyzet áll fenn,hogy van 4DB 1GB-os 1066mhz-es DDR2 memóriám,viszont a gépem nem akar beindulni ha beleteszem mind a 4-et.Az alaplapom Gigabyte GA-EP31-DS3L.

Az alaplapon van 2db sárga,és 2db piros foglalat,ha jól tudom a kettő egyforma színű működik dual-channelbe.

Ha a kettő pirosba rakok 1-1 gigát,minden működik.Ha a kettő sárgába rakok 1-1 gigát,teljesen jó minden.Ha kettőt ugyanolyan színűbe és eggyet még a másikba,már nem megy.Ugyanez van ha mind a 4 be.Külön külön is leteszteltem az összes slotot,és az összes ramot.Minden működik.Mit tudnék vele csinálni?



2018. ápr. 30. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Jellemző az akkori Gigabyte lapokra. BIOS reset segíthet talán, de nálam csak a csoda segített (ha olyan kedve volt, működött).
2018. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Uhh koszonom.Annyit meg erdemes tudni hogy eggyalataln nemis csipog ha benne van mind a 4.csak vilagit a ramoknal levo 4 visszajelzo led.Illetve 2*2gb rammal meg megy.
2018. ápr. 30. 17:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a nagy baj, hogy a lap gyártója sumák módon említést sem tett erről az "apró" problémáról a lapok leírásában.

(Én pl. a 8 GB helyett csak 4 GB-ot rakhatok az enyémbe.)

2018. ápr. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, a megoldás számodra a 2x2 GB használata. Vagy esetleg 4x1 GB, de akkor azoknak SS (egy oldalas) memóriáknak kell lenniük.
2018. máj. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!