Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan készítsek bootolható...

Hogyan készítsek bootolható pendriveot?

Figyelt kérdés

Na szóval van egy 8 gigás pendriveom amire ráraktam a windows 10-et minden jó volt megcsinálta bootolhatóra, de az utolsó pillanatban kiírtam, hogy hiba nem tudta rá tenni a windowst, nem tudok rá másolni dolgokat, de még formázni se tudom akárhogyan próbálom, rufussal sem a windows jobb klick formázással sem, van még egy 4 gigás (3,73) pendriveom arra sikerült rufussal rá írni egy isot de arra hiába megyek rá a boot menüben, nem bootol be róla, windows 10 van a gépen és windows 10 szeretnék telepíteni (újratelepíteni) De a D meghajtót nem szeretném formázni mert azon vannak azok az adatok amik kellenek, nem tudom sehováse lementeni :/, szóval a beépített windows újrarakó nem jöhet szóba :( tudok valamit kezdeni a 4 gigással? Vgay a 8 gigásat valahogyan formázni és bootolható pendriveot csinálni belőle? Mindkét pendrive tökéletesen működik :D Amúgy a 8 gigás pendrive-ot elkezdem formázni és azt írja a windows nem tudta befejezni a formázást, nincsen alatta semmi hogy hány gigás mennyi szabad rajta, a neve stb de az a zöld csík nincs ott mint pl a Cnél vagy a D nél, csak azóta van így amióta rá raktam a windowst de nem tudtam hogy jó e vagy sem, sehogyan nem tudom formázni. Szerintetek?

Hogyan tudnám formázni a 8gigásat és bootolható pendriveot csinálni belőle, vagy hogyan tudok a 4 gigásból bootolható pendriveot csinálni és arról telepíteni? Vagy esély hogy cska a Ct formázza és csak a windows rakja újra a D-t ne formázza?



2018. máj. 1. 14:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
ja és rémlik valami olyasmi is hogy ismeretlen fájlrendszer hiba
2018. máj. 1. 15:07
 2/19 anonim ***** válasza:
A 4 gigással próbáld meg úgy, hogy legacy-ra állítad az USB beállítást BIOS-ban és a pendrive FAT32-es legyen...
2018. máj. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Dongaben ***** válasza:
Vidd el egy barátodhoz a 8 Gb-os pendrive-t, és csináld meg az ő gépén a telepítőt.
2018. máj. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
a házban két gép van és egyiken sem lehet formázni
2018. máj. 1. 15:26
 5/19 A kérdező kommentje:
És megpróbálom a Biosost bár annyira nem értek ezekhez
2018. máj. 1. 15:26
 6/19 A kérdező kommentje:
legacyn van a 4 gigás pendrive, próbáljam meg újra a 4 gigás pendrival? Rufussal?
2018. máj. 1. 15:43
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen, Rufussal, de a legacy-t nem a pendrive-on állítod hanem a BIOS-ban...
2018. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
bementem a Biosba és ott volt a pendrive USB néven és legacy enabled en volt
2018. máj. 1. 16:03
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. máj. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
belépek a boot menübe Tabbal kiválasztom a pendriveot és a rendszert hozza be :( Hiba? Hallottam már olyanról hogy valami secure bootot kell átállítani?
2018. máj. 1. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!