Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan készítsek bootolható...

Hogyan készítsek bootolható pendriveot?

Figyelt kérdés

Na szóval van egy 8 gigás pendriveom amire ráraktam a windows 10-et minden jó volt megcsinálta bootolhatóra, de az utolsó pillanatban kiírtam, hogy hiba nem tudta rá tenni a windowst, nem tudok rá másolni dolgokat, de még formázni se tudom akárhogyan próbálom, rufussal sem a windows jobb klick formázással sem, van még egy 4 gigás (3,73) pendriveom arra sikerült rufussal rá írni egy isot de arra hiába megyek rá a boot menüben, nem bootol be róla, windows 10 van a gépen és windows 10 szeretnék telepíteni (újratelepíteni) De a D meghajtót nem szeretném formázni mert azon vannak azok az adatok amik kellenek, nem tudom sehováse lementeni :/, szóval a beépített windows újrarakó nem jöhet szóba :( tudok valamit kezdeni a 4 gigással? Vgay a 8 gigásat valahogyan formázni és bootolható pendriveot csinálni belőle? Mindkét pendrive tökéletesen működik :D Amúgy a 8 gigás pendrive-ot elkezdem formázni és azt írja a windows nem tudta befejezni a formázást, nincsen alatta semmi hogy hány gigás mennyi szabad rajta, a neve stb de az a zöld csík nincs ott mint pl a Cnél vagy a D nél, csak azóta van így amióta rá raktam a windowst de nem tudtam hogy jó e vagy sem, sehogyan nem tudom formázni. Szerintetek?

Hogyan tudnám formázni a 8gigásat és bootolható pendriveot csinálni belőle, vagy hogyan tudok a 4 gigásból bootolható pendriveot csinálni és arról telepíteni? Vagy esély hogy cska a Ct formázza és csak a windows rakja újra a D-t ne formázza?



2018. máj. 1. 14:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy nem bootolható a pendrive.

FAT32-es?

2018. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Secure boot - disabled!
2018. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Vettem egy 16 gigás pendriveot, fent van a windows telepítő biosban nem látom a pendriveot, a boot menüben meg ha kiválasztom akkor pedig nem arról bootol mi lehet a probléma?
2018. máj. 3. 13:19
 14/19 A kérdező kommentje:
fat32re formáztam a pendriveot
2018. máj. 3. 13:20
 15/19 A kérdező kommentje:
Na mostbmrgtalaltam valahol a pendriveot de ugy se biitol most visszaalitom a secure bootot meg nem talalom
2018. máj. 3. 13:25
 16/19 anonim ***** válasza:
Bootmenüben látszik?
2018. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Te leformázod FAT32-re de a rufusz bizonyos bootpendrive típusnál alapból NTFS-re formázza...
2018. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

de a Windows alapértelmezett formázásával...

amúgy megoldottam, mint említettem már Windows 10 volt a gépen és a Windows 10-be mint tegnap megtudtam, van alapértelmezett újratelepítési lehetőség amiről alapjáraton tudtam, csak arról nem hogy lehet azt is választani hogy csak Windows meghajtóját formázza. kb 2,5 óra alatt minden programot visszatelepítettem stb...gyorsabb lett a gép, működik normálisan a net stb...

Azért köszi a segítséget!

2018. máj. 3. 20:33
 19/19 anonim ***** válasza:
Ideig-óráig működik csak a harmadik alapállapotra állítás után már annyi szemét lesz a gépeden, hogy nem fogod megúszni a tiszta telepítést.
2018. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!