Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Külön írt szavak használatával...

Külön írt szavak használatával nagyobb találati arányt lehet elérni a Google Play Store keresőjében?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy appok neveiben inkább külön írják az olyan szavakat, amelyek nyelvtanilag egybeírandók lennének, pl. "kvízjáték" helyett "kvíz játék". Ez azért van, mert ha valaki rákeres a "kvíz" szóra, akkor a kereső előbb dobja ki a különírt verziót, mint az egybeírtat?

2018. máj. 9. 07:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak az emberek nagy része képtelen a magyar helyesírás szerint gépelni bármit is.
2018. máj. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van, nézz csak szét ezeken az oldalakon. Itt vajon miféle találati arányt javít, hogy az ugyan az, ugyan úgy kifejezéseket mindenki külön írja, a megszeretném (kérdezni), megtudnátok (mondani) viszont kötelezően egybeírandó? Hát egyszerűen ragozható programneveket miért muszáj kötőjellel + helytelen raggal ellátni, mint Word-el, Gimp -el? De a kötőjel nélküli megoldásban sincs sok köszönet: Chrome al, Photoshop al.

Ábrándos lelkű idealista vagy, aki az Emberbe vetett hitét próbálja menteni azzal, hogy értelmet keres abban, amiben nincs. De ez a kisebbik rossz hír. A nagyobbik: Már évekkel ezelőtt fölfigyeltem rá, hogy rádiós anyanyelvi műsorokban bizonyos problémás szavak helyesírását az internetes statisztika alapján döntik el. A nyelvészek egy része láthatólag gerjed arra, hogy már nemcsak poros tankönyvekből ismerheti a híres-neves folyamatos változást, hanem végre két marokkal taperolhatja a nyelv eleven, lüktető testét. Hamarosan neked kell pirulnod, hogy a kvízjáték-féle ódivatú kacatokból próbálsz akadályt tákolni a megkérdőjelezhetetlen Trend útjába.

2018. máj. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezt szépen megfogalmaztad. :)

Egyetértek veled, engem is bosszant a borzalmas helyesírás, viszont a kérdést azért is nem a nyelvek témakörében tettem fel, hanem a számítástechnikáéban, mert a hangsúly azon lett volna, hogy ha mondjuk van egy kvízjátékom, akkor érdemes-e esetleg nekem is inkább "kvíz játékként" feltüntetnem az applikáció nevét a nagyobb találati arány érdekében. Ezek szerint nem. :)

2018. máj. 10. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!