Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifin lassú a netem, ezért...

Wifin lassú a netem, ezért kábellel próbálnék nagyobb sebességet elérni. Ehhez azonban 30m-es UTP kábel kellene. Mennyivel lesz lassabb a 30m-es kábellel a netem, mint mondjuk egy 1m-essel?

Figyelt kérdés

2015. dec. 23. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semennyivel. Milyen sebességű most a net előfizetésed névlegesen és mennyit tud a valóságban?

G.

2015. dec. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Átlag otthoni/irodai körülmények között 100m-ig képes az adatráta tartására az UTP kábel.
2015. dec. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 CspCsj ***** válasza:
60-70 méterig cat5e vagy cat6 kábellel és jól rákötött dugókkal gigabites sebesség érhető el.
2015. dec. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A 100 méter a maximális szegmenshossz, ahhoz hogy stabil és erős legyen a jel 80 méter után én már alkalmazok jelerősítőt. Ha van rá keret akkor akár 60 méterenként. Egy kolegám úgy tartja hogy 50 méter a biztos. A lényeg hogy 30 méternél semmi gondod nem lesz ha normális minőségű a kábel, plusz nem 230V mellett vezeted el.
2015. dec. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
500Mbps (upc). Kábellel olyan 250-300Mb-ot lehet elérni, wifivel meg ha ott vagyok a routerrel egy helyiségben, akkor 60-110MB, ha 1 emelettel feljebb, akkor meg fele.
2015. dec. 24. 02:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Van egy PS4 az emeleten, a router meg a földszinten, és a konzol 20MB/s-t mért wifivel :( és szeretném felvezetni az emeletre a netet kábellel
2015. dec. 24. 02:33
 7/12 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy kábelvásárlásnál mit kell figyelembe venni? Szeretném a lehető legjobbat venni
2015. dec. 24. 02:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Különböző kategóriájú kábelek vannak:

[link]

minél magasabb kategóriájú kábelről van szó, annál nagyobb a sávszélessége, így magasabb adatrátájú kapcsolatra alkalmas. A Cat5/5E kábelek már gigabites átvitelre képesek, de ha hosszú távra tervezel Cat6-os kábelezést használsz.


Ha ezt lakáson belül csinálod, és van a falban üres, beépített kábelcsatorna akkor érdemes abban végigvinni - ehhez kaphatóak fali aljzatok is:

[link]


ha nincs, akkor kialakítható külső kábelcsatornával is:

[link]


Az UTP egyébként árnyékolatlan, tehát zavaroktól nem (annyira) védett. Ezért léteznek árnyékolt kábelek.

Kétfajta árnyékolás létezik:

- egyenként az érpárak körül

- az egész kábel körül

illetve van ezeknek a kombinációja:

[link]


Ha 230 V-os kábel mellett vagy elektromágneses tértől zajos környezetben halad el a kábel, érdemes azt használni (és az árnyékolást leföldelni).

2015. dec. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Milyen routert használsz? Sok még 500 megabitet sem tud áttolni magán.

G.

2015. dec. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A upc adott hozzá routert, ami támogatja az 500mb-ot
2015. dec. 31. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!