Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mért ilyen alacsony a ponthatá...

Mért ilyen alacsony a ponthatár az ELTE program tervező szaka? Érdemes oda menni ha programozó akarok lenni?

Figyelt kérdés

Két intézmény szakját jelőltem be. A BME mérnökinformatikát (ide szeretnék bejutni) és a biztonság kedvéért az ELTE programterzető szakját ha nem jutnék be a BMEre.


A BME 375 körüli ponthatára nem kifejezetten magas, de oké ... gondoltam informatika. Arra úgy sem jeletkeznek olyan sokan, még úgy sem hogy kifejeztetten jól fizető szakma.


Most néztem meg előszor az ELTE ponthatárait és 2013 vagy 14ben 305 volt 2016ban meg 311 ami rettentően kevés.


Mért van ez? Ennyire rosssz lenne az ELTÉn az informatika? Lényegében akkor mindenkit felvesznek ha ilyen alacsony a ponthatár?


Megéri oda menni ha a BMEre nem jutok be vagy várjak még egy évet és próbáljam meg újra minthogy az ELTEre menjek?

(Persze ez azért röhejes, mert az ELTE az első egyetem az országban a nemzetközi ranklista szerint)



2018. máj. 15. 21:19
 1/5 A kérdező kommentje:
2018. máj. 15. 21:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ELTE progmatra bejutni könnyű, benn maradni már nehezebb.

Ne tévesszen meg, hogy felvesznek 400+ embert. A 10% az első vizsgaidőszakot sem éli meg, és jó ha 20-25 fogja a szakot el is vegézni. Legalábbis anno így volt, de nem hiszem hogy azóta túl sokat változott ez a koncepció.

2018. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan úgy van ahogy a #2-es írta.

Bejutni bejutnak sokan, de nagyon gyorsan lemorzsolódik a csapat és nehéz bentmaradni.

Legfőképpen azért mert az ELTE-s programtervező informatika szak eléggé a matekra alapoz mindent, míg egy vidéki egyetem inkább a gyakorlatra.

2018. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Reál szakokra általánosságban is igaz, hogy nem érdemes nézni a ponthatárt.

Bárkit felvesznek, aztán jó ha 10-20% elvégzi a képzést.

2018. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Alapvetően megéri az ELTE proginfóra jelentkezni. DE ha te első helyre mérnökinformatikát jelöltél, akkor neked nem biztos. Ugyanis a két szak nem ugyanazt a tudást adja. A proginfó alapvetően matematikai tudást ad, több elmélettel (programozás terén is), a mérnökinfó meg - mint ahogy a neve is mutatja - mérnöki tudást. Tehát nem ugyanazt tanulod majd, és nem ugyanazt a pozíciót fogod jó eséllyel betölteni.

Az mindkét szakra igaz, hogy bárkit felvesznek, de elvégezni már csak azok fogják, akik tényleg alkalmasak rá (vagy brutálisan szorgalmasak). Az alacsony pontszám leginkább azért van, mert nagyon sok embert vesznek fel, és a gimis "kitűnőlányok" többsége nem ilyen szakokra jelentkezik.

2018. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!