Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a windows feltelepítem és...

Ha a windows feltelepítem és átrakom egy másik gépbe abból lehetnek gondok?

Figyelt kérdés

2018. jún. 5. 13:32
 1/5 A kérdező kommentje:
HDD átrakom egy másik gépre . most vettem észre a hibát
2018. jún. 5. 13:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen.


Ha két egyforma gép, akkor elég csak újra aktiválni. Ha viszont nem, akkor a semmi gondtól kezdve felfelé bármi előfordulhat, egészen odáig, hogy lehet el sem fog indulni a rendszer. Attól függ, mi van a két gépben.

2018. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

általában nem kell félni, főleg az új windowsokban, ahol az összes driver szinte kéznél van, viszont tény, hogy lehetnek problémák


ha nem megy, akkor próbáld csökkentett módban indítani és nézd meg, hogy mi nem kompatibilis

2018. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet. A Windows boot során nem figyeli a hardverváltozásokat, csak simán betölti a már telepített eszközillesztőket. Ha másik gépbe rakod, akkor vagy nem fognak működni az eszközillesztők (de a rendszer feláll), vagy mindenáron be akarnak töltődni, és kékhalált és/vagy bootloopot okoznak.

Egyszer fél napot szórakoztam egy ilyen géppel, mivel ő csak azért is be akarta tölteni az illesztőket, és nem volt hajlandó tudomásul venni, hogy más hardver van alatta. Végül Hiren's Boot CD-vel tudtam kiütni a telepített illesztőprogramot.

2018. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én több mint két évvel ezelőtt (két éve Windows 10 Enterprise fut a gépemen) feltelepítettem a Windows 8.1-et, majd nem sokkal később egy majdnem teljes hardver cserét hajtottam végre (a táp és az SSD + a HDD-k maradtak csak), majd bekapcsoltam a gépet. Pár perc alatt a Windows 8.1 detektálta az új hardvereket, telepítette az illesztőprogramokat, majd elindult, mint ha mi sem történt volna.
2018. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!