Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes elrendezni a...

Hogyan érdemes elrendezni a partícióinkat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek Windowsban hány partíciót érdemes csinálni?

Egy biztos, ami a mentés meghajtó.

Érdemes külön a játékoknak és programoknak készíteni?

Érdemes külön a fájljainknak külön partíciót készíteni?

Ti hány partícióval rendelkeztek?

Mi előnye lenne?

Újratelepítésnél nem kell egyből mindent letörölni stb?

Nem találtam rá sajnos sehol választ, ezért kérdezem itt :D

Csak kíváncsi vagyok, és egyébként szeretem ha a fájljaim rendben vannak szépen rendezetten, szóval lehet ez is előny lehetne hozzá?

Oké kicsit buta kérdés de na :) kíváncsi vagyok rá ti hogyan szoktátok és hogyan érdemes :D



2018. jún. 15. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapból elég kétféle partíció szerintem. Egyre mehetnek a programok és a Windows. Ha annyira összeomlana a Windows, hogy újratelepítés nélkül nem indul, akkor a másik partíció(ko)n lévő dokumentumaid megmaradnak. A programoknak nem érdemes külön partíciót létrehozni, mert a legtöbbet úgyis újra kell telepítened egy új Windowsra.

Maximum ha játékaid vannak, akkor lenne értelme, hogy megmaradjanak a mentéseid, de szerintem pont annyi időt vesz igénybe, hogy egy újratelepített windowson a korábban telepített játékokat életre keltsd, mint formázás előtt átmásolni a mentéseket, majd vissza.


A lemez többi része lehet egyben, de ha nagyobb a merevlemezed, lehet többfelé, már csak a biztonság kedvéért is. Ha az egyik már nagyon töredezett és túl sok adatod van hozzá, hogy másik lemezre másold, vagy kiírd, csak áthúzod egybe, formázol, visszamásolsz.


Nálam most a következőképpen van egy 2TB-s merevlemez felosztva:

- 150GB a windowsnak és a programoknak

- 2DB 500GB adatoknak

- és a maradék egyben szintén adatoknak, ez a legnagyobb.

2018. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gyakori93 ***** válasza:

Nekem a windows rendszer egy SSD-n van, a játékok és egyéb programok meg RAID 0-ba bekötött 1-1Tb merevlemezen van. Igy azért jobb, mert a rendszer 400/450mb írás és olvasással müködik. A többi ami a két HDD-n van, összekapcsolva 2X150mb-al megy!


Én a helyedben, külön HDD-re, de még jobb lenne egy SSD-re, telepíteném a rendszert, és külön HDD-re a programokat!

Szerény véleményem szerint, nem jó egy HDD-re az egész, még külön partícióként sem, mivel az, így is egy olvasó fejjel rendelkezik a két partíción, magyarul egyszerre csak az egyik állománnyal tud dolgozni egy időben!

2018. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyenlőre 1 HDD-m van sajnos :(

Ez esetleg nem lenne rossz felállás?


-80 GB a Windowsnak (Win 7 64bit, most 32 van de vinné a 64is)


100 GB a Játékoknak


300 GB az adatoknak (mentések képek, videók stb..


És egy kis kb 30 Gbos partíció amire esetleg tesztelek progikat stb..


Ez a jelenlegi HDD-mel majd értelemszerüen nagyobb méretekkel

2018. jún. 15. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Felesleges szanaszét szaggatni. Egy a rendszernek, egy a többinek. Kész. A mappák elegendőek bármilyen rendezésre. A töredezettséget úgyis elintézi automatikusan.
2018. jún. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!