Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mikor használjuk a bináris...

Mikor használjuk a bináris prefixumokat adatmennyiségnél?

Figyelt kérdés
Ugyebár a byte többszörösei úgy mennek, hogy: kilo, mega, giga, terra..., de ez a decimális prefixum, mikor használjuk azonban a binárist, a kibi, mebi, gibi és stb. prefixumokat?

2018. jún. 15. 22:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Pontosan emiatt írja a 4 TB-os HDD-t 3,6 illetve 3,7 TB-osnak, holott ugye 3,7 TiB-ot kéne írnia.
2018. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Alex Fly ***** válasza:

@Fehersrac: igen, már háromszor írtad le, hogy a Windows is a szabványos prefixálást használja az informatikában szabvány 1024-es váltóval. Ahogy mindenki, aki foglglkozik ilyesmivel. Háromszor is leírtad, hogy nem ki- Mi- Gi- előtagokat használ, de meg akarod magyarázni hogy igen, de nem az van odaírva...

És aztán benyögöd, hogy a 4 TB-ként árult HDD valós kapacitása 3,7 GB körül van -és tényleg: a Win is ekkora kapacitást ír rá. Mintha újdonság lenne, holott már említettem, hofy a gyártók által marketingokokból használt decimális váltás miatt 1 TB esetén a ráírt és a valós kapacitás között ~10% különbség van...

Most magadnak is ellent akarsz mondani vagy mi?

2018. jún. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Windows speciel nem. Nézd csak meg, a meghajtók területét hogy számolja és jelzi ki. Normális prefixet ír és bináris többszöröst..."


Erre írtam, amit írtam.


A windows binárist használ.


"Nézd csak meg, a meghajtók területét hogy számolja"

- BINÁRISBAN.


"és jelzi ki."

- BINÁRISBAN, de a decimális előtagot használja mellé, hibásan.

2018. jún. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!