Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy védhetem a szemem a...

Hogy védhetem a szemem a magas kék fény kibocsátású monitoroktól?

Figyelt kérdés

A magas kék fény kibocsátású monitoroktól kötőhártya gyulladásom lesz és persze csak ilyenek vannak nálunk, így nem tudom rendesen használni a számítógépet.

Vannak olyan módszerek/eszközök, amikkel védhetem a szemem a kék fénytől? Mert gondolom egy csökkentett kék fény kibocsátású monitor egy vagyonba kerülne.



2018. jún. 18. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
windows 10 éjszakai fény lehet erre van
2018. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már próbáltam, sajnos nem használ.
2018. jún. 18. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Vannak erre szemüvegek is amik kiszűrik.Azok nem is drágák annyira.Nem éri meg.De ha neked a kékfény miatt lesz akkor megoldás lehet rá.

A monitoron nem lehet a kékszint levenni 0-ra?

Talán tudnak ilyet a monitorok?

Talán egy ilyen elég lesz.

De ha gondolod kipróbálhatod sima napszemüveggel,hátha nem kell venni ilyet.

[link]

2018. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet állítani a kéket, kipróbálom a nullázást, hátha. Napszemüveget próbáltam, nem segít.
2018. jún. 18. 18:29
 5/7 A kérdező kommentje:
A szín átállítása nem segített, az csak a megjelenítésen alakít. Szerintem ezeknél csak gyárilag lehet állítani a kék fényt. LCD tévénél is van olyan opció hogy kék háttérvilágítás kikapcsolása, de hiába lövöm ki, ugyanúgy pirítja a szemem. Hallottam már ezekről a spéci szemüvegekről, de nem tudom mennyire hatásosak.
2018. jún. 18. 18:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy PWMel szabályzásu az lcd monitorok led háttérvilágítása és ez zavar téged, léteznek villogásmentes kijelzők is, próbálj ki egy ilyet, hogy lásd, ha ez a gond.
2018. jún. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Először azt hittem hogy ez a gond, olyan monitort is vettem, de az is roncsolja a szemem, mert ugye nincs benne csökkentve a kék fény, csak a PWM van kikapcsolva. Szerencsére a pwm nálam nem okoz problémát, régi kijelzőkkel semmi baja a szememnek.
2018. jún. 18. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!