Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem bootol pendriveról...

Miért nem bootol pendriveról a laptop?

Figyelt kérdés

Szóval, windows 8.1 volt a gépemen ami valamiért nem indult el. Folyamatosan azt írja ki a bekapcsoláskor, hogy „felkészülés a számítógép javítására”, majd miután nem sikerült bedob abba ahol lehet választani különböző lehetőségek közül. Ezt megelégelvén egy másik gépről egy pendrivera rufus segítségével felrakram az Ubuntut ami korábban már működött. Most viszont nem csinál semmit, ugyanúgy ezt írja ki. Átállítottam a BIOS-ban a sorrendet!

Mi lehet a baj?



2018. jún. 29. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg nincs másik géped, hogy azzal le tudd tesztelni a pendrive-ot?
2018. jún. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magyarul írja ki, vagy angol nyelven? Ha a Windows és az Ubuntu is ugyanazt írja ki a boot során - főleg ugyanazzal a megjelenéssel, az nekem nagyon gyanús.

Amit én a helyedben mindenképpen megtennék:

1. kiveszem a merevlemezt, és külső meghajtóként használva lementem róla a féltett fáljaimat dokumentumok, képek, videok, zenék, amit akarsz egy pendrive-ra, (nem az adatmentő gép háttértárolójára)

2. lepörgetnék rajta egy alapos víruskeresőt,

3. végeznék rajta egy lemeztesztelést: nincs-e a HDD-nek valami baja.

4. egy másik háttértárolót dugnék be a problémás gépbe, és arra próbálnék telepíteni egy Linuxot, és figyelném, hogy miként reagál a gép. Ezúttal sikerül-e a telepítés, vagy a probléma továbbra is megismétlődik.


5. Nem hiszem, hogy ez okozná a problémát, de végeznék egy több órán át tartó memóriatesztet. ez rajta van a linux telepítő pendrive-on, induláskor ezt kell kiválasztani a menüből.

2018. jún. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a hibás gép vinyóját csak úgy lehet megmenteni, ha teljes, alapos formatálást végzel rajta, és csak ezt követően telepíted az Ubuntut, vagy más Linuxot, netán Windows-t.
2018. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, és win8.1-ről illenék már átállni 10-re! A 8-at már nem támogatja a mikrofo$.


Én egyszer egy olyan problémába szaladtam bele, hogy a gépemen egyszerre volt win10 és ubuntu, induláskor meg mindig választani kellett oprendszert, és ha x ideig nem választottam, akkor az ubuntu indult.

Egyszer egy nagyobb windows frissítést történt, ami során jelezte is a gép, hogy a frissítés során többször is újra fog indulni. A probléma az volt, hogy gondolom, az ubuntu jól bezavart neki, mivel nem lestem folyamatosan a gépet és újrainduláskor nem állítottam be kézzel a win indítását, és emiatt az ubuntu akarhatott indulni, viszont mindkét rendszer beszart.

A hiba a partíciók összekutyulódása volt. Ezt is lehet egyébként orvosolni, helyre lehetne állítani mindkét rendszert, csak szakértelem kérdése.

2018. jún. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na, végülis magától megjavult. Én se tudom hogyan de megy! Elindult a telepítő :D
2018. jún. 30. 20:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Pontosabban: visszaállítottam alaphelyzetre a BIOS-t és utána újra beállítottam a boot sorrendet. Ezek után jó lett.
2018. jún. 30. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!