Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "a fájl vagy a könyvtár...

"a fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható" mi a megoldás erre?

Figyelt kérdés

Az asztali számítógépem ezt írta ki "a fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható" mikor az egyik vinyón az egyik mappába be szerettem volna lépni, nem külső vinyó, hanem normális satás. 8.1 rendszert használok, és egyik napról a másikra jött ez a hiba... nem tudok a mappával semmit sem csinálni, de fontos dolgok vannak benne. másolni sem tudok kivágni sem semmit sem, tulajdonságokba rámegyek azt írja nulla bájt, pedig valójában több giga.

Mi a megoldás? hogy tudom megmenteni a mappában lévő dolgaim ?

ja és mellékesen mondom hogy a többi mappával nincs ilyen gond csak ezzel az egyel.



2018. júl. 2. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
elbúcsúzol és eltemeted
2018. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen mindegy, hogy melyik partíción vannak, C vagy esetleg D. Ha a C-n, akkor nagyobb a baj, mert már lehet, hogy felülíródtak, mert oda a rendszer mindig írogat. Ha a D-n, akkor lehetőleg ne másolj oda semmit.

Használj egy adatvisszaállító programot, Recuva, GetDataBack, egyebet. Az megkeresi a vinyón lévő fájlokat, akkor is, ha a rendszer már nem mutatja őket. Ha nem törlődtek véglegesen, nem lettek felülírva és nem sérültek, akkor át tudod másolni a fájlokat vagy az egész könyvtárat, de csak egy másik partícióra vagy vinyóra, ugyanarra nem lehet, amelyikről lemented.

Ha a C-n vannak az adataid és megteheted, akkor már többet ne indítsd a rendszert, hanem tedd át a vinyót egy másik gépbe vagy bootolható lemezről indítsd az adatvisszaállítót. De a rendszer alól is lehet indítani.

2018. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kettes hozzászólással csak annyi a gond, hogy azt fájlvisszaállításra találták ki. Olyan fájlokra, amiket a felhasználó törölt.

Itt nem ez a helyzet hanem valószínűleg sérült a fájl vagy a HDD felület. Ebben az esetben inkább az első hozzászólás érvényes, sajnos... HDD sentinel-el nézd meg és teszteld a HDD-t aztán gondolkodj egy új adattárolón is...

2018. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül csak törölt fájlokhoz jó megoldás. Nekem is volt olyan, hogy a vinyónak valami baja lett, írásoknál elkezdtek rajta szaporodni a felületi hibák, ezért már nem írok rá. Van rajta egy doksi könyvtár rengeteg fájllal és abból egyszer csak a rendszer alig a tizedét mutatta. Rámentem GetDataBack-el és sikerült átmásolnom az összes doksit, a GDB még megtalálta őket, de a rendszer valami miatt már nem látja.
2018. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Ha valaki azóta idetalálna...

Akkor van megoldás!

GetDataBack!!! (pro verzió enged csak átmásolni fileokat, azt pedig nCore-ról be lehet szerezni!)

2019. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
GetDataBack programot én is ajánlom, hasznos volt.
2022. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kapuciner84 válasza:
Én azóta idetaláltam és nagyon hálás vagyok a GetDataBack tippért! köszönöm! Az 1TB Maxtor HDD-m megsérült, megjelent meghajtóként, de adatot nem lehetett látni rajta. A fenti hibaüzenetet írta ki. GDB pro-val mindent át tudtam menteni, egy két sérült fájl volt csak az álozat.
2023. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!