Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok Unicode karakterk...

Hogyan tudok Unicode karakterkóddal karaktert írni?

Figyelt kérdés

U+00A9 → Tudom, hogy Alt+0169 ennek a jelnek a kódja, de ez valami más kódja az Alt-nak. Mindenhol azt írják, hogy csak nyomd meg az Altot, meg a Num- padon a pluszt és szedd fel a számokat nem a Num padon, de ez nekem nem működik. Azért fontos ez az U. kód az Alttal ellenben, mert minden karakternek van U+×××× száma, ellenben Alt+÷÷÷ száma sajnos nem, csak a nagyon gyakran használtaknak. Továbbá rajzoltam saját karaktert magamnak amelynek E+0001 a kódja, de azt se tudom sehogyan elővarázsolni.

Ezt a karaktert a CMD egyik parancsával alkottam. És az érdekel, hogyan tudom leírni!?

Kérlek ne oldalt linkelj, hanem magyarázd el úgy nagyon egyszerűen (=

Olvastam, hogy létre is kell hozni egy mappát egy adott

CMD-regedit-Registry HKEY_CURRENT_USER -› Control Panel -› Input Method -EnableHexNumpad →parancson belül EGY értékkel. De hiába csináltam meg mindezt, nem tudok U+ kódokkal karaktert írni.

Ha jól emléxem, azt is írták, hogy ezzel nem is lehet, mert csak nyelvváltásra van, meg nem is léteznek, közben léteznek ezek a karakterek - amit értek, csak nem tudok rájönni, miért nem működik nálam mindez!?


CMD+eudcedit


G+ illusztráció:

[link]


G+ kép:

[link]



2018. júl. 5. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Miért nem nyitod meg a karaktertáblát és másolod ki onnan azt, ami neked kell? Egyszerűbb, mint a billentyűkombinációkkal szórakozni.
2018. júl. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az U+xxxx kód az hexadecimálisan van megadva, az ALT+xxxx pedig _alapesetben_ decimális kódokat fogad el. A hexadecimális 00A9 decimálisan 0169, ezért így kell megadni: ALT+0169. Ez egyébként a copyright (©) karakter, nem a jobbra nyíl. Az ALT+hexadecimális kód megoldás sokaknál nem működik, nálam sem.

Ha futtatásba beírod, hogy charmap, onnan ki tudod lesni ezeket a kódokat.


Egyes alkalmazásokban (pl. WordPad, Word) működik úgy is, hogy beírsz egy hexa kódot (pl. a 00A9) és megnyomod a ALT+X-et. Fontos, hogy a hexa


kód előtt ne üss betüt vagy számot, mert azt is a kód részének tekinti (üssél szóközt).


A regeditben nem mappát, hanem karakterlánc (REG_SZ) típusú értéket kell létrehozni.


Ha pedig egy-egy unicode karaktert gyakran használsz, akkor készíts saját billentyűzet kiosztást:

[link]

2018. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 - sajnos gyorsabbnak vélem a kódokból összerakott karaktert, mint a karaktertáblát. Eddig is azt használom, de elég idegesítő mindig kattintgatni. Rendes programozó szeretnék lenni = kizárólag billentyűzet használatával óhajtok dolgozni, mert ténylegesen gyorsabb, ha megtanulja az ember.

#2 - Köszönöm a választ ☺

De még nem értettem meg, hogyan hozhatom elő a magam által megrajzolt karakteremet:


[link]

2018. júl. 5. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!