Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem csak akkor indul el...

A gépem csak akkor indul el (SATA vinyo), s a BIOS-ba is csak akkor tudok bemenni, ha egy IDE vinyót is beteszek, melyet fel sem ismer. Mit lehet csinálni, hogy a SATA vinyóval egyedül is működjön?

Figyelt kérdés
Valamikor csak SATA volt benne, az IDE-t én tettem bele, mert a nyomtatómhoz illesztő csak az XP-hez volt, a WIN 7 és WIN 10-hez nem. Csak egy ideje már a BIOS nem ismeri fel, de felpörög, és nélküle nem nem indul el a gép.

2018. júl. 10. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:

AHCI bevan kapcsolva a biosban?


Ha be akkor valami boot szektor nincs a sata vinyón, egy ilyet pedig csak formázással lehet létrehozni.

2018. júl. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alex Fly ***** válasza:

A BIOS-t nem igazán érdekli, van-e boot-szektorod; annak akkor van jelentőségeb ha már a BIOStól megkapta a vezérlést a bootloader...

De ha ez lenne is az ok, a formázás előtt azért kipróbálnám a jó öreg fixboot-fixmbr kombót.

Inkább a BIOS boot részében néznék körül, nem maradt-e bent valami IDE periféria, amit szerencsétlen kereshet ítéletnapig. Vagy ha nem használ IDE egységet, akkor a vezérlő letiltásával is lehet próbálkozni.

2018. júl. 10. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megtaláltam a hiba okozóját. A feszkó csatlakozót lehúztam az IDE vinyóról, de az adatkábelt nem. Mikor azt is lehúzta, a SATA vinyó egyből elindult.
2018. aug. 10. 03:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!