Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar ez a mostaná...

Titeket nem zavar ez a mostanában divatos flat, minimalista dizájn?

Figyelt kérdés
Sok helyen, weboldalon, programokban, operációs rendszerekben látom ezt a sajnálatos trendet, hogy a gombok már nem gombok, hanem egy "csaknem homogén felületen keresd meg valahol az x-et, a +-t, a pöttyöket, stb.". A szövegbeviteli mezők sincsenek elválasztva, hova írj, fehérre szürkével írnak, vagy a sávok alig láthatóan választják el az elemeket. Minden egybefolyik, egyszínű, az ember szeme kifolyik, ha ezeket nézi.

2018. júl. 18. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A hiba a te szemedben van!
2018. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én speciel szeretem, tetszik.
2018. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

De, eléggé zavar. Nem akarok azzal jönni, hogy régen minden jobb volt, de a weben nagyon sok dolog tényleg jobb volt régen.


Nézzünk meg egy oldalt, pl. a Microsoft oldalát. Mai verzió: [link]

2009-es: [link] [link]

2002-es: [link] [link]


Vagy pl. az msn: [link]

2009-es: [link] [link]

2000-es: [link] [link]

2004-es: [link] [link]


Szerintem a 2004-2009-es verziók a legjobbak, bár a mai verziók sem olyan rosszak, ezeknél sokkal gyatrábbak is előfordulnak. Sok oldalon tényleg alig lehet elolvasni a fakószürke szöveget a fehér háttéren.

Tudom, hogy sokan fanyalognak a fenti oldalakra, hogy húú deelavult meg decsúnya, meg hogy nem reszponzíííív. De szerintem sokkal fárasztóbb a flat stílusú oldalakat használni, ahogy írod is, az ember szeme kifolyik.

2018. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm a választ, örülök, hogy nem csak én gondolom így, hogy egyre rosszabb lesz a trend. Az első kettő válaszoló valószínűleg fiatal még, ún. "mai fiatal", őket nem is minősítem, hiszen tudja mindenki, hogy milyenek, de sajnos ők nem tudhatják, milyen az igazi, használható dizájn (weblapok és programok esetén is). Persze, ez nem csak az ő hibájuk, ők ebbe születtek bele. :o(
2018. júl. 18. 18:47
 5/6 anonim válasza:
100%
Mindenkinek más az ízlése valakinek az új dizájn tetszik valakinek a régi nekem pl:az új letisztult dizájnok jobban tetszenek mint a régiek.
2018. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

„ún. "mai fiatal", őket nem is minősítem, hiszen tudja mindenki, hogy milyenek”


Ez meg miféle aljas általánosítás?:D Minek kell ez a generációs uszítás?


Itt generációs különbségekről a szkeuomorf dizájn szükségszerűsége kapcsán beszélhetünk. Anno, mikor még nem voltak részei a mindennapjainknak a számítástechnikai eszközök, a casual felhasználóknak kellett ez a hétköznapi tárgyakat imitáló, fotószerű megjelenés és felépítés. Szükséges átmenet, híd volt ez a valóság és a digitális világ között.

De most már egy családban több számítástechnika eszköz van, mint családtag. Természetes, hogy tisztában vagyunk ennek a digitális világnak a másságával, szabályaival. Na meg ezek az eszközök a legkülönfélébb képernyő méretekkel és arányokkal rendelkeznek. A reszponzivitás nem egy trendi divatláz:D Hanem elengedhetetlen tulajdonság ahhoz, hogy kényelmesen használható eszközeink legyenek. És a reszponzivitást a flat, material és hasonló irányelvek tudják kiszolgálni.

És ne felejtsük el, hogy az egyik hatalmas előnye a flatnek, hogy lényegre törő. Nem veszel el a sallangok között. Az információt rögtön éled tárja. Amennyiben ezzel van problémád az a rossz tervezés eredménye.

És az évek során szép kis evolúciós folyamatokon esett át a flat. A Google féle material és a flat 2.0 is árnyékokkal, átmenetekkel és fényeléssel lett gazdagabb a kiindulási alaptól, a flattől. Látható, hogy hibáit maga mögött hagyta és a tervezőknek minden adott, hogy ebben a környezetben nekünk felhasználóknak is tetsző dolgokat alkossanak.

Szóval a minimalista elvekre épülő dizájn nem zavar. Ez egy szükséges változás. Ami szerethető és objektíven nézve praktikusabb elődeinél.

2018. okt. 24. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!