Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha eladom a régi számítógépeme...

Ha eladom a régi számítógépemet, elvárható-e, hogy letöröltessek róla minden játékot, vírust stb?

Figyelt kérdés
Ugyanis ez egy 8 éves gép, az exemnek voltak rajta játékai, biztos vírusai is vannak, lehet, hogy képek is. De mondta a számítástechnikus, hogy ez egy két órás munka, ami kb. 5 ezer forint lenne. Ha a gépemet (monitorral) eladom utána, akkor csak max. 20 ezret kapok érte, de lehet, hogy alkudnának, és még annyit se. Rajta hagyhatom-e a gépen ezeket a dolgokat, vagy illik róla leszedni?
2018. júl. 25. 10:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sok "veterán" írt ide, de igen, igazat írtak, bár nézőpont kérdése.

Nem árt letörölni és többször is átiratni a biteket, már amennyiben biztosra akarsz menni és nem sajnálod azt a pár órát rá. Nem is kell mellette ülni, ha van valami más teendőd csak elindítod a folyamatot, és elvégzed azokat a teendőket. Bár ha engem kérdezel, nehezen fogsz olyat találni, aki értene hozzá és kellően kíváncsi főleg azért, mert komplett gépet adsz el, ráadásul használtat, amiket legfőképp a témában kevésbé érdekeltek/hozzá nem értők, de pénztárcabarát megoldást keresők vesznek meg. Nem mintha olyan rengetegen tudnának akár egy böngészőt is kezelni ebben az országban annak minden funkcionalitását ismerve (vagy legalábbis a szükségeseket). Akik meg komplett gépet vesznek, azok meg szinte tutira biztos, hogy nem kezdenek el adatokat visszaállítani főleg azért, mert nem tudják hogyan kell.


A legtisztább úgy lenne, ha teljesen pöpecül formáznál mindent és újra raknád a gépet. Ha akarod, akár full formázást is csinálhatnál az említett programok valamelyikével, ezzel elkerülve a visszaállítás lehetőségét. A te esetedben szerintem teljesen egyéni preferencia kérdése, hisz mint ahogy azt mondtam is, a vevők többsége a te eseteben hozzá nem értők lesznek. Hogy saját véleményemet is hozzá tegyem, én akkor lennék nyugodt, ha tudnám, hogy mindent megtettem az adatok visszaállításának ellehetetlenítéséért.

2018. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!