Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pc guruk! Ez lehetseges?

Pc guruk! Ez lehetseges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rovid tortenem az, hogy kulfoldon vettem magamnak egy 180.000ftos notebookot, es sajnos tonkrement az alaplapja, aminek a javitatasa eleg draga lenne.

Sajnos maga a vaz/tok nem tudom, hogy nevezik pontosan a nevet , se a legszebb mar.


De nem szeretnek uj laptopot venni, ha vennek akkor is ezt a tipust valasztanam, de itthon nem gyartjak.


Ezert arra gondoltam, hogy kulfoldrol vennek hasznaltan egy ugyanilyen tipusu laptopot, aminek a kulso vaza szep, es az alaplapja is mukodik.

Lehetseges lenne atrakni az alkatreszeket az enyembol abba a laptopba? Vagy lenne ennek valami akadalya?


Az alaplapja 70.000ft lenne, a laptop amit kineztem 48 ezer, egy uj vaz 40 ezer lenne, tehat 110ezer helyett lenne 48 ezer, es mellette meg eladhatnam a maradekot alkatresznek, vagy beadhatnam, ami megmaradt belole (hdd,vga,proci,vaz,stb).

Velemeny?


A b verzio az az, hogyha nem sikerul megvennem, es mivel itthon nem arulnak ilyet, de osszefoglalo neven jelen van a laptopok kozott, tehat van rokon laptopja, de nem tudom, hogy annak az alaplapja megegyezne e az enyemmel. Tehat felek tole.

Pl a laptop neve Asus 10 qw-0980 de van mas Asus 10 csalad.


Mennyi az eleteres a hasonlo szeriaban kiadott laptopok alaplapjai kozott?


Koszonom a valaszokat.



2018. júl. 27. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi értelme lenne ennek?
2018. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehetséges, csak aki megcsinálja elkér érte 20-30 ezer forintot
2018. júl. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kulonbseg eg es fold lehet, part number vagy serial alapjan kell pontosan ugyan olyan gepet valasztanod. Laptop aljan a matrican van. Ha nem sikerul, teljesen feleslegesen vettel egy masmilyen gepet vegul.
2018. júl. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem is, értelmetlen, drága, és nem is biztos, hogy működni fog.

De ez amúgy tényleg hülyeség is.

KB olyan, mintha veszel egy kolbászt, a bőrét leszeded, majd úgy eszed meg

Aztán veszel egy másik kolbászt, annak is leveszed a bőrét, majd az előző kolbász bőrét ráhúzod, és azt mondod, hogy nem etted meg az előző kolbászt.

Nem egyszerűbb egy másik kolbászt venni, és örülni, hogy van kolbászod is, meg jól is laktál? -.-

2018. júl. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem mert nekem az lett volna a lenyeg hogy a regit megtarthassam.

Irtam, hogy nem akarok ujat venni, de szerettem volna ha uj vazba kerul.

2018. júl. 29. 05:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Abszolút marhaság.
2018. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!