Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi történt a számítógépemmel?

Mi történt a számítógépemmel?

Figyelt kérdés

Itt hagytam körülbelül két órára, és mire visszajöttem, fekete képernyő fogadott, és azt írta hogy "System shut down because power supply surges detected during the previous power on."

Fogalmam sincs, milyen a túlfeszültség, mindenesetre nem tapasztaltam semmi szokatlant rajta korábban. Nem értem, ez mi, és hogyan történt.

Azt se tudtam mit csináljak, végül megnyomtam az újraindító gombot, és utána ugyanúgy töltött be, ahogy szokott.


2018. júl. 31. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen tápegység? Ez a figyelmeztetés nem vicc.
2018. júl. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy fogalmam sincs. Mondhatni, műszaki analfabéta vagyok.

Nemrég kicserélték a számítógépházat, és szerintem új tápegységet is tettek bele, mert a régi mindig csipogott egyet bekapcsolásnál, de csere óta semmi hangja nincs.

2018. júl. 31. 18:46
 3/12 A kérdező kommentje:
Olyanok ezek a számítógépszerelők, mint az orvosok. Nem mondanak semmit, hogy mi volt a baj, és mit cseréltek, mert úgy gondolják, kár a szóért, ha az átlag hülye úgyse érti.
2018. júl. 31. 18:47
 4/12 anonim ***** válasza:

#2-re

Nem a tápegység szokott "csipogni". A BIOS jelzi hardver ellenőrzés eredményét "csipogással". Neked azért nem jelzi, mert valószínűleg a házcsere során nem dugták rá az alaplapra a "csipogó" csatlakozóját.

2018. júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És az baj, ha nem dugták rá, vagy nem számít?
2018. júl. 31. 19:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Bajnak nem baj. Hiba esetén támpontot ad kereséshez. Lehet, hogy az új házadban nincs is.
2018. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézni hogy van-e? És ha van benne, akkor az alaplap kézikönyve szerint rácsatlakoztatni a lapra.
2018. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hú, én ilyen dolgokat tuti nem tudok megcsinálni. Egyáltalán nem értek a géphez, félek is tőle, de mentségemre szóljon hogy nő vagyok, egészen más dolgokhoz értek :)

Szerencsétlenségemre ez a munkaeszközöm. A dolgomat meg tudom rajta csinálni, de ha valami baja van, meg vagyok lőve.

Ki tudnám küszöbölni a jövőben ezt a konkrét problémát, ha beszereznék valami túlfeszültség elleni akármit? (Régebben már nézelődtem a neten, de azt se tudom hogy eszik vagy isszák, így nem mertem rendelni semmit.)

2018. júl. 31. 19:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Milyen tápegységed van? Ha nem megbízható típus, könnyen elszállhat, vagy tönkretehet más hardver(eke)t. A leírt hibaüzenet okán kérdezte #1 is!
2018. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Most előkutattam a régi papírjait. Ha nem cserélték ki a házzal együtt, akkor elvileg ilyen:

TEL - LC Power LC420H-12 420W


Legalábbis ez áll a papíron. De ha ez mondjuk olyan szar, akkor eddig (évekig) hogyhogy nem volt vele semmi?

2018. júl. 31. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!