Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Canon nyomtatóba (lézeres)...

Canon nyomtatóba (lézeres) milyen fotó papírt vegyek ami jó minőségű?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék nyomtatni fotókat itthon lézeres nyomtatóval, de nincsen itthon fotó papír, és fogalmam sincsen melyik az ami jó minőségű és bele való. Úgy értem, hogy bele való, hogy írták többen, hogy Canon nyomtatóba HP fotó papírt nem szabad tenni , mert nagyon ronda lesz a minősége. Olyan minőségüt szeretnék, mintha előhivattam volna a képet! Előre is köszönöm a segítséget.



2018. aug. 11. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt a minőséget nem fogod elérni 100%. Néhány milliós előhívórendszerrel nem leszel pariban. Azt javaslom, inkább hívass elő profiknál. Jobban jársz, hidd el. Legalább meg is maradnak a képeid hosszú távon.

[link]

2018. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, de mivel már sürget az idő, ezért nem fog kész lenni!
2018. aug. 12. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Én elmegyek a tőlünk 10 km-re levő Mediamarkecba, és megveszem a legdrágább papírt, amin a premium, premium plus, meg hasonló minőségjelzők szerepelnek.

A vájtszeműek szerint nagyon sok múlik a beállításokon is.

2018. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem (első sorban) az a fontos, hogy Canon vagy HP gyártja a papírt, hanem hogy az adott technológiához készült papír legyen. lézeres nyomtatóba nem érdeme stintasugaras nyomtatóhoz készült papírt tenni, mert másmilyen festéket és máshogyan használnak. mindenképpen kifejezetten lézer nyomtatóhoz készült papírt vegyél.

azon belül azért lehet érdemes a gyártó saját papírját megvenni, mert ő jobban ismeri a saját technológiáját, festékét, amit használ és a saját papírját a saját készülékéhez használt saját festékéhez tervezték. szóval azzal szinte biztosan az elérhető legjobb minőséget és nem utolsó sorban az elérhető legjobb élettartamot éred el. merthogy az sem mindegy, hogy levegőn, napon, nedvesség hatására mennyi ideig marad majd meg a kép, amit kinyomtattál, mennyire fog fakulni, vagy akár leperegni a festék a papírról.

más nyomtatópapír gyártók is képesek lehetnek akár ugyanolyan, vagy még jobb minőséget is elérni, de ehhez nekik is figyelembe kell venniük, hogy milyen festéket milyen gép milyen módszerrel használ. szóval mindenképpen lézernyomtatóhoz való papírt kell keresni és ha még fel is van rajta tüntetve, hogy a te nyomtatód típusához való, az külön előny...


egyébként a lézer nyomtatókat általában nem a fotó minőségre szokták optimalizálni még akkor sem, ha színesben tudnak nyomtatni. a lézer inkább költséghatékony irodai nyomtató, ami csak azért szokott színes lenni, hogy mindenféle grafikonokat és színes táblázatokat is lehessen vele nyomtatni, de a fotók minősége nem lesz olyan jó.


fotó minőségre inkább a tintasugaras, vagy termoszublimációs technológiákat szokták használni, de szerintem sokkal olcsóbb és egyszerűbb is lehet, ha elviszed egy fotólaborba és ott lenagyíttatod a képet. sok ilyen laborban van webes rendelés leadés és 1 órás kidolgozás is, szóval otthonról elküldöd és mire odaérsz már kész is van, de nem egyszer előfordult már velem, hogy pendrive-on bevittem a laborba és 2 perc alatt megcsinálták, mert nem volt annyi munkájuk.


persze fotólaborban sem biztos, hogy a legolcsóbb megoldást kell keresni, a Cewe, DM, MediaMarkt tömeglaborok inkább a költséghatékony működésre és az árversenyre építenek. itt általában nagyobb a leterheltség és hosszabb a rendelésed átfutása. egy kisebb magán fotólaborban nem csak az idő igényeidet kezelik rugalmasabban, hanem általában alaposabban és hozzáértőbben kezelik a gépet is, ami fontos, amikor korrigálni kell a képeidet, hogy megfelelően színhelyesek legyenek (mert ugye még ha te kalibrált eszközökkel fotózol és szerkesztesz, akkor is az ő gépükhöz kell igazítani - jobb labornál egyébként a weboldalról letölthető az ő színkalibrációs fájljuk is, hogy már a géphez igazítva tudd elküldeni a képet nyomtatásra)...

2018. aug. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"általában alaposabban és hozzáértőbben kezelik a gépet is, ami fontos, amikor korrigálni kell a képeidet"...csatlakozom. Hidd el végigzongoráztuk már páran a témát. Fotólaborban megmondod, hogy sürgős, és pikk-pakk minőségi képeket kapsz.


Ha mindenáron otthon, akkor Canon, HP prémium fényes papír pl jó lehet. Nyomtatáskor gamma korrekciót néha érdemes kicsit lejjebb venni. És van a Picasa. Beépített effektjei meglepően jók. Pl. "Jó napom van"...stb. Van portable is.

2018. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!