Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudtok számítógépes hibákat...

Tudtok számítógépes hibákat mondani?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találok olyan számítógépes hibákat a netten amit ne tudnák 5 perc alatt megoldani.

Ezek a hibák lehetnek meghibásodások, vírusok stb...



2018. aug. 19. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A gépem gondol eggyet és kikapcsol, utána kb 5 percig nem lehet bekapcsolni, majd újból megy egy kicsit és megint kikapcsol.

Max 10-15 percig megy de van amikor 3 perc után kikapcsol

2018. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt oldd meg. Jelenleg is hiba.

Van, hogy hetekig nem fordul elő de olyan is, hogy egy nap 3x.

Egyszer csak gondol egyet és megáll az egész. Teljesen mindegy, hogy játszol vagy csak itt hagyod üresjáratban mert elmész valahová. Az előző gépen csinálta először, azóta a memóriákon meg a házon kívül mindent cseréltem. Van amit csak azért mert gyanakodtam, hogy hátha attól (táp). Memtest félnapos munkája szerint jók a RAM-ok. Minden overclock nélkül is jelen van a hiba. Másik windows-t is próbáltam.

Valami nagyon furcsa anomália van errefelé szerintem.

2018. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

*neten.

Akkor mondok egy hibát: adott egy Raspberry Pi 3 B+, és a legfrissebb hivatalos Raspbian rendszer. Első hiba: csatlakoztattam hozzá egy 7"-es érintőpanelt, de a kép borzasztó mód szét van csúszva: torz színekkel, és torz képaránnyal jelenik meg. Mi a hiba, és hogyan orvosolható?

Második probléma: ugyanezen Raspberry Pi-n a vezetékes internet működik, a wifi nem. Mi a hiba, és hogyan hárítható el?

Más téma: Arduino Uno + Wiznet ethernet shield. A "gyári" példaprogram is csak akkor működik, ha közvetlenül a PC-vel összekapcsolom, routerral nem. Vajon mi lehet a hiba, és hogyan orvosolható?

Miután ez a hiba elhárult, az eszköz tökéletesen működött is, ameddig a routert le nem cseréltem, egy ASUS RT-AC750-re. Ez viszont nem is "látja" az eszközt, holott az eddig működött. Mi lehet a hiba? Az eszköz IP-címe és MAC-címe szoftveresen beállított, előbbi 192.168.0.202, utóbbi 41:52:44:00:00:01.

4 hiba, az 5 perccel számolva 20 perc. 20 perc múlva visszajövök megnézni, hogy mennyit oldottál meg. ;)

2018. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:

"Sajnos nem találok olyan számítógépes hibákat a netten amit ne tudnák 5 perc alatt megoldani."


Tapasztalatlan vagy és alig tudsz valamit.

2018. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez így van. Ilyent csak kezdők mondanak. Minél többet tudsz annál inkább meg leszel arról győződve hogy mennyi mindent kell még megtanulnod :)
2018. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!