Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meghajtó megosztása Windows...

Meghajtó megosztása Windows hálózaton?

Figyelt kérdés

Azt írja: Nincs engedélye a \\számítógépnév\meghajó elérésére. Kérjen engedélyt a hálózat rendszergazdájától.


Itthon szeretnék meghajót megosztani Win7 és Win 10 között. (Win7-Win7 között is ugyanez a probléma évek óta)

Ugyanaz a munkacsoport neve, ki van véve a jelszavas védelem. A gépek látják a megosztott meghajtót, de nem tudnak kapcsolódni. Próbáltam hálózati meghajtót létrehozni, azt nem látja a másik gép.


Megnéztem 1000 tutorialt, mindent jól csinálok. Egyszerűen nem értem...


Lehet, hogy az a baj, hogy mindkét gép wifin kapcsolódik a routerhez? Nem tudom megoldani kábellel.



#Windows #meghajtó #meghajtó megosztása
2018. aug. 20. 03:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, próbáltam csak mappát megosztani. Azt nem is engedi hálózaton, csak helyi gépen, más felhasználókkal (amik ugye nincsenek).
2018. aug. 20. 03:12
 2/6 Argloss ***** válasza:

A Windows 10 biztonsági okokból már nem engedélyezi alapból a jelszó nélküli megosztásokhoz való hozzáférést. Beállíthatsz jelszót a gépekre, vagy újra engedélyezheted a dolgot a csoportházirend-szerkesztőben:


[link]

2018. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem biztos, hogy ez a probléma. Nem kér jelszót és ugyanez a hiba van Win7 és Win7 között is.

Most a Win7 gépen van megosztva mappa és Win 10 alól akarok belépni.

De ha kérne jelszót sem tudnám, sem a felhasználót. Nem tudom, hol lehet 7 alatt ilyet beállítani. Az otthoni csoportnak tudok jelszót adni. Vagyis tudnék, de nem engedi, de azzal nem sokra megyek.

2018. aug. 20. 15:34
 4/6 Argloss ***** válasza:

A legújabb Windows 10-ben már nincsen otthoni csoport, de amúgy is a felhasználónak kell rendelkeznie jelszóval, ha nem sikerül engedélyezned a jelszó nélküli megosztást. ( ezt kell futtatni, ha nem sikerült megtalálnod, amit a képen mutattam: gpedit.msc )

Ami még probléma lehet az az, hogy a tűzfalad blokkolja a fájlmegosztást. (windows tűzfal, vagy vírusirtóba épített tűzfal)

2018. aug. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen engedélyei vannak a megosztott mappának?
2018. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Minden engedély megvan. Teljes hozzáférés.

Speciális engedélyeket csak helyi usernek tudok adni. Próbáltam azt, hogy módosítom a helyet, de ott nem látszik a másik gép. Sikerült jelszót is adnom, de hiába, beírom a usert és a jelszót, ugyanez a hibaüzenet. Még megnézem a tűzfalat.

2018. aug. 21. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!