Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdekes ventilátor gond a...

Dancsó Máté kérdése:

Érdekes ventilátor gond a videókártyánál?

Figyelt kérdés
Nos.Van egy approx 550w tápom.Nem egy minőségi,de nekem célre megfelelő volt.A tápon van egy 6pines pci csati.Vennem kellett egy átalakítót,hogy menjen a videókártyám.(hd 6950).Tegnap játék közben a ventik felpörögtek majd a gép kikapcsolt.Azóta ez történik,sőt már a windows asztalig se jutok el rendesen,mert mikor töltene az asztal,hirtelen fekete képernyő.Ha kihúzom akármelyik 6pines csatit,akkor persze nem megy a kártya,viszont akkor normálisan megy a hűtés.Táp gond?

2018. aug. 21. 13:55
 1/2 anonim válasza:
Vedd ki a videokártyádat ha van alaplapi a gépedben. Ha azzal tökéletesen működik akkor utána két lehetőség van. A) verzió, hogy a géped a processzor használattal növekvő teljesítmény miatt csutkára nyomja a tápegységed és az fizikailag nem képes már több energiát leadni a félvezetőiről. B) a videokártyád meghibásodott például a hűtése a hűtőbordák és a chipek között nem tökéletes (hűtőpaszta gond) és a túlmelegedés miatt a termikus védelem az egészet lekapcsolja meghibásodás vagy kigyulladás (elfüstölés) elkerülésére.
2018. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Vettem új tápot közben.Egy thermaltake-t.Ezen már van 2x8pin is.Szóval nem kell átalakító.Újrapasztáztam a videókártyát.De semmi sem változott.Ugyanúgy hangos,de már képet se ad.Próbáltam más alaplapba,semmi változás.Még van rá garanciám.Meg lehet javítani?
2018. szept. 1. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!