Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Xbox One S 1TB wifi probléma?

Hattinger Miklós kérdése:

Xbox One S 1TB wifi probléma?

Figyelt kérdés

sziasztok van egy Xbox One S 1TB-os xboxom, az lenne a kérdésem,1000mbos netünk van, e melett van egy TP-Link AC900 Wireless Dual Band Routerünk, ugye e mellett 2 wifi állítva egyik az 2.4 másik 5.0 ghz-es, de az xbox látja a 5.0 wifit de valamiért nem akar rácsatlakozni számítógépről és az S8+ telefonomról simán rácsatlakozik,de xboxról azt írja indítsam újra a routert meg stb, minden máson müködik mi lehet a hiba?

ha valakinek volt hasonló vagy tudja mi lehet írjon köszi

ui:a 2.4 ghz es wifin müködik az xbox



2018. aug. 22. 17:35
 1/7 anonim válasza:

ha az egyiken müködik akkor miért baj ha a másikon nem müködik


miért jobb az 5ghz es a gyorsaság a tplink re irt sebbeség mérettöl függ

2018. aug. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az 5 ghzes azért jobb mert gyorsabb az adatátvitel ezáltal gyorsabb a letöltés és a feltöltés is, mondjuk míg 2.4 ghzen van 100mb/s 5.0ghzen van 200mb/s letöltési sebességed
2018. aug. 23. 06:05
 3/7 anonim válasza:
0%

amugy annyit érdemes tudni hogy ha 100mbit es neted van akkor maximum 10 mb /sec a maximális letöltés szóval

neked amint irtad 1000mbites neted van vagyis te 100mb per sec el tölt le maximálisan

de sok helyen van sebbeség limit szóval nmagyarán

ha nagyobbra rakod nem lesz gyorsabb

2018. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Khm ez csak példa akkor hogy értsd a 5.0 ghz kihasználja a netem maximális teljesítményét míg a 2.4 nem és a maximális sebbeséget szeretném elérni Xboxon itt nem az a kérdés mennyire gyors vagy nem itt az a kérdés látja de nem csatlakozik rá pont :D köszi a kérdésre válaszoljunk
2018. aug. 23. 14:28
 5/7 A kérdező kommentje:

azt még hozzá tenném azért hogyha a tp linkem nem bírna a netet és a 2.4 és a 5.0 ghz között nimcs külömbség nem értem a SpeedTestnet miért mutat mind kettő wifin eltérő letöltéai sebességet :D

szóval amit írtál tulajdonképpen hülyeség,van külömbség a 2 wifi között hidd el :) lehetne a netem 100mbos is akkor az egyik wifin 10 mb/s a másikon meg csak 5mb/s lenne a letöltési sebesség nekem pont az a lényeg hogy a jobb wifire csatlakozzon és valamiért nem müködik :D

2018. aug. 23. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, van különbség.

2.4GHz---> nagyobb hatótávú, fizikai akadályok nem jelentenek annyira problémát, lassabb.

5GHz---> kisebb hatótávú, a fizikai akadályok jelentősen rontják a jelerősséget, viszont gyorsabb.

Összességében butaság azt gondolni, hogy az 5GHz kihasználja az 1000MBit-es netet, mert nyilván nem. Az 5GHz nyújtotta elméleti maximum eléri az 1300MBit/s-ot, de ahhoz a bolygók együttállása kell kb... Párezer forintos router-eken a jellemző sebesség ilyen 300-500MBit/s, ami a te esetedben sincs másképp. Gyors ellenőrzés után a gyártó oldalán meg is találtam, hogy ők 433MBit/s-ra hitelesítik.

Természetesen érezhetően jobban ki lehetne használni 5GHz-en a hálózatod sebességét, de teljesen nem tudnád még így sem. Én javaslom, hogy amennyiben lehetséges, vezetékkel csatlakozz az Xbox-al. Azzal 10000%, hogy ki fogod tudni használni maximálisan a hálózatot. Nálam pl egy szobával odébb van a router, amiről a jelet kapom, de a megfelelő hosszúságú kábellel és egy fúrt lyukkal a falban minden kivitelezhető. Egyébként arra szerintem nincs használható ötletem, hogy hogyan is kéne csatlakoztatni az 5GHz-es hálózatra.

2018. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3 Alapjaiban bit-bájt átváltásról van szó, csak épp nagyobb egységben (Mbit-MB). A váltószám 8, mivel 1bájt=8bit. Azaz ha 1000MBit-ről van szó, akkor azt 8-al kell osztani, ami így 125MB/s (vagy 1000x0.125). Én az utóbbi szorzós verziót használom, ami igazából ugyanazt fejezi ki, hiszen 1-nek a 8-ada 0.125, tehát lehet ezzel szorozni vagy épp osztani, ha MB-MBit átváltásról van szó.
2018. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!